Йдемо до лікаря разом

"Йдемо Ось вони, прекрасні дві смужки, які перевернуть життя з ніг на голову – одного разу вранці жінка встає, і все її життя міняється. І якщо звісточка про те, що ви вагітні, аніскільки вас не бентежить, то необхідно починати вагітний спосіб життя. Тільки ось голова йде кругом, з чого ж почати? Почніть з чого-небудь, а краще, щоб цим чим-небудь стала прогулянка десь в тихому парку, наповнена мріями і фантазіями про маленьке чудо, яке у вас всередині.

Потім, через деякий час, перед Вами постає питання про відвідини доктора. Куди звертатися? У приватну клініку або в районну жіночу консультацію – вирішувати тільки вам. Це залежить від безлічі чинників, але головне, щоб ви з малюком були під наглядом і здали всі необхідні аналізи.

Якщо безкоштовна медицина не вселяє вам довіри, і ви хотіли б спостерігатися у платного лікаря, але для вас це дуже дорого, то вставайте на облік в районну консультацію, а до платного лікаря приходите на огляд або на консультації з якихось питань.

Ставайте на облік лише до того лікаря, який вам подобається як фахівець. Якщо вам не подобаються рекомендації або лікування, запропоноване вашим доктором, ви не зобов’язані його слухати, ви можете звернутися до іншого лікаря, для того, щоб розвіяти сумніви. Пам’ятайте, що ви маєте право навіть в районній ЖЕК вибирати доктори.

Отже, ви вибрали найкращого доктора і відправилися до нього, тепер уважно його вислухайте, візьміть бланки на аналізи і можете йти їх сміливо здавати. Не лякайтеся великої кількості напрямів, майже всі аналізи вам доведеться здавати лише двічі – зараз і перед пологами. Але природно цікаво знати, навіщо у вас узяли стільки крові, і навіщо вас відправили до скількох лікарів.

Ось список основних аналізів, які проводяться здоровим жінкам:

1. Загальний аналіз сечі – проводиться перед кожним візитом до лікаря. Цей аналіз дає можливість знайти інфекції, цукор і ацетон у вагітних з цукровим діабетом, або білок, який з’являється при ускладненнях на пізніх термінах.

2. Загальний аналіз крові – проводиться при постановці на облік, на 12, 20 і 28 тижнях, і перед пологами. Проводиться для контролю загального стану, ранньої діагностики захворювань.

3. Біохімічний аналіз крові – здається при постановці на облік, при оформленні в декретну відпустку і разовий в кожному триместрі. З першого аналізу і аналізу перед декретною відпусткою визначають групу крові і резус-чинник, наявність СНІДу, реакцію Вассермана (на сифіліс), наявність антитіл до вірусу гепатиту В і З, і наявність імунітету до кору. А три аналізи під час вагітності проводяться для діагностики обміну речовин, діяльності нирок і печінки, різних ускладнень вагітності.

4. Вагінальний огляд – проводиться при перших відвідинах лікаря, для уточнення вагітності, оцінки форми і розміру тазу, оцінки відповідності розміру матки і терміну затримки менструації. Так само береться мазок на визначення інфекційних і інших захворювань. У третьому триместрі проводиться вагінальний огляд для визначення положення дитини, огляду шийки матки і збору виділень для визначення інфекцій.

5. Вимірювання тиску і зважування проводиться під час кожного візиту до лікаря. В першу чергу, це виробляється для ранньої діагностики прееклампсії – різке підвищення артеріального тиску або миттєвий підйом ваги.

6. У огляд живота входить вимірювання висоти стояння дна матки на ранніх термінах і колі живота, і вислухування серцебиття з 12-го тижня вагітності. На останніх тижнях вагітності проводиться огляд положення плоду, визначаючий об’єм навколоплідних вод, оцінку приблизних розмірів плоду і його передлежання.

7. Огляд грудей – проводиться разовий, а потім у міру потреби, якщо є якісь відхилення. Груди оглядають на предмет втягнутих сосків, здатності годувати грудьми і різних хвороб.

8. УЗД – проводять на 12, 24 і 36 тижні вагітності.

Так само за свідченнями можуть бути призначені інші аналізи, але у жодному випадку не варто боятися, що у вас щось не так, більшість відхилень від норми піддається лікуванню або коректуванню

Поділитися в...

Вас може зацікавити...