Яких вітамінів не вистачає вагітним?

Яких вітамінів не вистачає вагітним?

Всі ми люди дорослі, і наш організм давно махнув рукою: що хочеш, те й їж. Свій протест у вигляді нудоти, блювоти і всілякого дискомфорту він демонстрував раніше лише в крайніх випадках (отруєння, хронічні захворювання). Але тепер, коли життя придбала подвійну цінність, вагітний організм струснув і включив свої важелі впливу на свою володарку. Наприклад, через смакові рецептори. Жінка стає вередливою в їжі, як у дитинстві. Але, не варто втрачати голову. Якщо сісти на монодієту з квашеної капусти, тому що постійно тягне на солоненьке, можна заробити проблеми зі здоров’ям. А вся справа в тому, що організму не вистачає хлоридів і вітаміну С. Щоб поправити це, досить включити в раціон козяче молоко, рибу, цитрусові та зелень – і консервація втратить колишню привабливість. Не варто йти на поводу у своїх бажань!

Примхи вагітних давно увійшли в анекдоти і медичні довідники. Тому доктор, дізнавшись, що вимрієте погризти штукатурку, крейду або глину, порадить налягати на молочні продукти, рибу, м’ясо, а також приймати риб’ячий жир і глюконат кальцію. Адже вам не вистачає вітаміну D і кальцію. Про нестачу останнього свідчить пристрасть до газованих напоїв, сиру або жирної їжі.

А може, останнім часом,вам подобається прогулюватися уздовж загазованій траси, або кожен день фарбувати нігті? Від запаху бензину або ацетону паморочить вас? Або вам подобатися сильно морожена їжа або лід? У такому випадку у вас залізодефіцитна анемія. Необхідно їсти більше червоного м’яса, риби, морської капусти, зелених фруктів і овочів. Про нестачу заліза може також свідчити постійне бажання пити чай або каву. Але всі перераховані примхи ніщо порівняно з потребою затягнутися цигаркою ( стосується тих дам, у яких куріння не має систематичного характеру). Вам потрібен кремній, а не нікотин. Його заповнити можна горіхами і насіннячком. А от від булочок, кукурудзи та картоплі варто відмовитися.

У вас зовсім не має апетиту? Нічого дивного: в організмі нестача вітамінів В1 і В2. Поповнюйте їх за рахунок полівітамінів, рекомендованих лікарем. А також, вживаючи насіння,печінку, тунець, яловичину, свинину, курку, індичку і бобові. Або ж навпаки – готові їсти все підряд? У вас недостача цинку, якого особливо багато міститься в печінці, морепродуктах, листових овочах і коренеплодах (моркви, ріпі, буряках).

Поділитися в...

Вас може зацікавити...