Як розвивати самостійність у маленьких дітей?

Як розвивати самостійність у маленьких дітей?

Клопоти і незручності, які виникають у батьків у зв’язку з дорослішанням дитини, на думку багатьох дуже приємні. Дорослі усвідомлюють, наскільки важливі прояви самостійності і товариськості для зростаючого індивідууму. Власні прагнення, бажання знайомиться з новими людьми, є хорошим знаком. Ваш малюк прагне проявити незалежність, значить він на правильному шляху до власного розвитку.

Малюк може деякий час пограти один, досліджуючи сусідні кімнати. Однак незабаром він повернеться в кімнату, де знаходиться хтось із близьких. Дитина другого року життя, любить грати в нові ігри, але недовго. Йому швидко набридає постійний контроль з боку і починає обурено вимагати залишити його в спокої. Подібна зміна бажань, психологами характеризується як прояв самостійності, але в той же час потреба в захищеності.

З плином часу, малюк стає все вимогливішим в спробах до пізнання навколишнього світу. Захист батьків йому як і раніше необхідний, але вже рідше. Однозначно неправильний підхід у вихованні самостійності, коли малюка надовго залишають у кімнаті одного. Сильний плач і переляк, що його кинули, можуть привести до серйозного нервового зриву.

У цьому віці у дитини закладаються основні принципи самостійності:здатність заводити нові знайомства, товариськість, впевненість у собі, вміння бути доброзичливим і відкритим. Сильна прихильність до рідних людей, стійке відчуття захищеності, яке вони йому дають – це міцний фундамент емоційної товариськості.

Не заборони і категоричність розвивають самостійність, а роз’яснення в потребі тієї чи іншої поведінки. Дитина, повинна розуміти, чому саме «неможна» і чому «а це можна». Прояв індивідуальності вашого малюка, стримуватиме прагнення до обмеження її свободи. Звикання до нових речей, до нових людей допомагає більш успішно освоювати новий для нього світ.

Не тримайте дитину, яка навчилася ходити, в колясці. Деяких батьків лякає можливість, що дитина забруднити або стане чіпати руками брудні речі. Пам’ятаєте, коли ви поруч, то зможете вберегти і пояснити. Але подальше життя таке, що малюк все одно колись захоче дізнатися, які на смак пісок або листочки від квітів. Ось тут і потрібна ваша допомога і ваші роз’яснення.

Однорічний малюк, дуже нетерплячий в прагненні до пізнання всього нового і цікавого. На відміну від нього, дорослим необхідно проявляти максимум терпіння і старання. Намагайтеся відвернути його чимось більш нешкідливим. Здатність маленьких дітей швидко відволікатися, допоможе вам у цьому. Зацікавте його яскравою пластмасовою чашкою і потрібна вам зв’язка ключів, буде швидко забута.

Спільні прогулянки в парк всією сім’єю або похід за покупками, зможене тільки встановлювати більш тісний зв’язок між вами, а й допомагати малюкові,вчитися новому. Гуляйте в місцях, де грають діти. Поступове звикання до суспільства однолітків сприяє безболісній адаптації до дитячого саду. Діти,позбавлені спілкування з раннього віку, виростають дуже сором’язливими і замкнутими.

Самостійною дитина стане тільки під чуйним керівництвом батьків. Непотрібно думати, що другий рік життя – це ще зовсім юний вік для розвитку товариськості і допитливості. Поступове пізнання навколишнього світу – найбільш ефективний спосіб розвитку вашої дитини.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...