Істерика в громадському місці: що робити

Істерика в громадському місці: що робитиВсі батьки не з чуток знають, що таке – дитяча істерика. А якщо це відбувається в громадському місці, то мама і тато відчувають гостре бажання провалитися крізь землю.

Заспокоїти примхливу дитину вдома – це півбіди, але коли істерика наздоганяє малюка в громадському місці – це вже проблема. Завдання ускладнюється, коли сторонні починають осудливо поглядати в бік батьків і давати непрошені поради.

Читай поради експертів, як заспокоїти дитину в громадському місці.

  1. На самому початку істерики намагайтеся не реагувати. Дихайте глибоко з спокійно, перевірте стан дитини. Ймовірно, плач і крик пов’язані з больовими відчуттями. Дитина могла впасти, вдаритися під час ігор, подряпатися або вколотися, у неї могло щось заболіти. Якщо після огляду ви зрозуміли, що дитина не постраждала і фізично здорова, то необхідно продовжити пошуки причини.
  2. Якщо дитині менше трьох років, можна спробувати відвернути її увагу. Деякі батьки поспішають дати малюкові щось смачне, проте це не зовсім коректний крок: подібна тактика призводить до вироблення механізму “сльози-цукерка”, і дитина починає активно ним користуватися. Краще відвернути увагу дитини на “метелика-машинку-літачок” і домогтися, щоб малюк послухав вас.
  3. Зі старшою дитиною потрібно поговорити як з дорослою людиною і спробувати знайти компроміс. Наприклад, пояснити, що ви повинні піти з магазину іграшок, як би малюк не хотів там залишитися, тому що тато давно чекає вас. Якщо ви затримаєтеся, тато може замерзнути на вулиці. Пояснювати ситуацію потрібно спокійним тоном, не переходячи на крик.
  4. Головне правило – дотримуватися спокою, коли у дитини істерика. Не піддавайтеся негативним емоціям. Порахуйте до десяти, глибоко дихайте. Після повільного дихання бажання накричати на дитину пропаде.
  5. Не переживайте через засуджуючі погляди оточуючих. Просто запам’ятайте, що всі ці дорослі люди, які незадоволені тим, як ви виховуєте дітей, 40 або 50 років тому точно так же валялися в калюжах, а 20-30 років тому були в подібних ситуаціях з власними дітьми.
  6. Якщо істерика дитини пов’язана з якоюсь побутовою ситуацією, потрібно вивести її з такого стану. Батькам потрібно зрозуміти, що малюк не в силах самостійно впоратися з переживаннями, і йому потрібно допомогти подолати істерику. Кричить і плаче дитина не тому що просто хоче нову ляльку або солодощі – вона страждає, часто не розуміючи, де вона і що з нею відбувається. Батькам потрібно повернути її в спокійний, нормальний стан.
  7. Найлегший спосіб – фізичний контакт. Обійміть дитину, погладьте, заспокойте її звуком свого голосу. Якщо дитина голосно і відчайдушно плаче, крик і благання заспокоїтися не допоможуть – вона просто вас не зрозуміє. Присядьте біля малюка і міцно його обійміть, постарайтеся зробити так, щоб він почав вас слухати.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...