ІНТИМНЕ ЖИТТЯ ТА ВАГІТНІСТЬ – 5 НАЙПОШИРЕНІШИХ МІФІВ

Про інтимне життя під час вагітності існує чимало міфів. Найбільш поширені помилки спростовує лікар-сексолог у нашій статті.

Міф 1. Статеве життя під час вагітності шкідливе для матері і дитини

З сексологічної точки зору статеве життя не може бути шкідливе ні в якому віці, і ні в якому стані. Якщо організму погано, сексуальна активність припиняється сама. Якщо ж сексуальні відносини бажані і доставляють радість, значить, організм в такому стані, коли статеве життя вести можна. Це формула вірна без будь-яких застережень.

Що стосується вагітності, то раніше було прийнято забороняти сексуальні відносини в перші два місяці, щоб уникнути можливого викидня і в останні два – щоб уникнути передчасних пологів. Але медицині властиво перестраховуватися. Вона часто діє за принципом «як би чого не вийшло», а тому один з її прийомів: «Дізнайся, що пацієнт любить найбільше, і заборони йому це». Нічого дивного, що такі заборони порушуються на кожному кроці. Вивчаючи наслідки цих численних порушень і взявши до уваги альтернативні медичні теорії, лікарі врешті-решт стали більш ліберально ставитися до сексуальних контактів під час вагітності. Якщо жінка добре себе почуває, ні на якому терміні від неї обмежень не вимагають. Головне, вона не повинна відчувати надмірного фізичного навантаження.

Прихильникам «спортивного» сексу на час вагітності доведеться віддати перевагу більш спокійному стилю.

Єдиним медичним показанням для накладення заборони на статеве життя може бути загроза викидня. У цьому випадку жінці, як правило, не рекомендується не тільки брати участь в статевому акті, але і відчувати оргазм, так як він викликає сильні скорочення матки. Але заборона ця повинна діяти рівно стільки часу, скільки зберігається небезпечна ситуація.

Міф 2. Секс під час вагітності жінці не потрібен

Подібний підхід багато в чому є пережитком старої моралі, що допускає статеве життя виключно в цілях продовження роду. Поборники таких поглядів люблять наводити як приклад тварин, але насправді вони не враховують важливу особливість, яка відрізняє сексуальність людини і вищих приматів, а саме – всесезонність статевої активності. Час вагітності тут не є винятком. Більш того, саме в цей період нерідко відбувається своєрідне сексуальне оновлення і розквіт інтимних відносин.

Хоча статевий потяг вагітної під дією гормональних змін трохи слабшає, це зовсім не означає, що жінка втрачає інтерес до сексу. Для багатьох вагітність знаменує початок нового етапу у відносинах з коханим чоловіком, роблячи їх більш близькими. Якщо ж, завагітнівши, жінка обмежується роллю матері, вона не тільки позбавляє себе повноцінного життя, а й ризикує сімейним благополуччям.

Міф 3. Вагітна жінка неприваблива

Це дуже шкідлива омана. Якщо чоловік любить жінку і хоче від неї дитину, вона не може втратити для нього привабливість під час вагітності. До того ж в цей час жінка відчуває емоційний підйом, вона щаслива і тому виглядає навіть привабливіше, ніж раніше.

Міф 4. У другій половині вагітності від «класичної» сексуальної позиції (лицем до лиця, чоловік зверху) треба відмовитися

Позиція значення не має. Дитина в матці надійно захищена навколоплідною рідиною і придавити її неможливо. Орієнтуватися треба на відчуття мами. Якщо їй добре, дитині не може бути погано.

Міф 5. Поки жінка вагітна, треба користуватися презервативом, щоб уберегти дитину від можливої ​​інфекції

Якщо чоловік не є джерелом інфекції, а жінка здорова і нормально виношує дитину, ніяких спеціальних захисних заходів не потрібно, адже піхвове середовище саме по собі – хороший бар’єр. А ось що реально може знадобитися, так це лубриканти, так як під час вагітності часто знижується функція зволоження статевих шляхів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...