Інтимна гігієна новонародженої дівчинки

Інтимна гігієна новонародженої дівчинки Шкіра новонароджених дітей дуже чутлива і ніжна. За нею потрібно ретельно доглядати, в іншому випадку на шкірі дитини негайно утворюються почервоніння, подразнення, пітниця, висип, гнійники, може розвинутися інфекція.

Міняти пелюшки, підгузки, купати немовля потрібно своєчасно, дотримуючись інтимної гігієни. Інтимна гігієна новонародженої дівчинки повинна бути особливо ретельною. Фізіологічна будова статевих органів дівчаток влаштована так, що забруднення або інфекція може легко проникнути в сечостатеву систему й швидко поширитися по всьому організму.

Правила інтимної гігієни новонародженої дівчинки

  1. Після кожного сечовипускання або дефекації спочатку потрібно зняти брудну білизну і пелюшки. Прибрати з шкіри забруднення чистою тканинною серветкою.
  2. Необхідно обмити немовля спереду назад під струменем теплої води. Можна використовувати спеціальний гель для підмивання немовлят або звичайне дитяче мило.
  3. Обережно насухо витерти дитину, не пропускаючи жодної складочки.
  4. Скористатися дитячою присипкою або спеціальним зволожуючим НЕ жирним кремом.
  5. Одягнути малюка в чисту білизну і пелюшки або використовувати підгузники, памперси.

Що краще використовувати: крем, масло або тальк?

Все залежить від реакції шкіри дитини на косметичні засоби.

Якщо у дитини шкіра особливо чутлива, моментально реагує на креми алергічними реакціями, то можна використовувати оливкову або персикову олію з вітаміном А. Приготувати таке масло можна в домашніх умовах. Придбане в аптеці масло, потрібно обов’язково підігріти на водяній бані протягом 20 хвилин, потім додати вітамін А (20-25 крапель). Наносити олію потрібно тонким шаром, надлишки прибрати серветкою.

Якщо шкіра дитини менш чутлива, то можна використовувати крем. Він повинен бути легким по текстурі, не жирним по консистенції, щоб шкіра малюка могла дихати. Краще вибирати крем не поживний, а зволожуючий. Крем також наносять тонким шаром, а його надлишки промакують серветкою або рушником.

Ще можна використовувати тальк, тобто дитячу присипку. Наносити тальк слід тільки на чисту, суху шкіру, не допускати попадання пудри в інтимні місця. Інакше інтимна гігієна новонародженої дівчинки буде ускладнена тим, що тальк, потрапляючи на слизову частину статевих органів, буде скочуватися в грудочки і викликати роздратування.

Використання підгузників: плюси і мінуси

Памперси дуже активно використовуються молодими батьками. Вони легкі в застосуванні, зручні і економлять час. Дитина довгий час залишається сухою. Вночі не так часто малюк прокидається. Не потрібно часто прати пелюшки. Тобто плюсів дуже багато. Але не менше і мінусів.

Памперси влаштовані таким чином, що вони зовсім не пропускають повітря. Шкіра малюка не дихає. Температурний режим всередині памперса підвищений. Тому у дитини часто спостерігається подразнення шкіри, її почервоніння. Може з’явитися висип.

Міняти памперс потрібно якомога частіше. У переповненому підгузку дитина відчуває дискомфорт: по-перше, їй незручно рухатися, по-друге, шкіра дратується, з’являються хворобливі відчуття, на шкірі може з’явитися висип, гнійники, пітниця, попрілість, щоб позбутися їх буде потрібно час, кошти і терпіння.

Використання памерсов, які так зміцнилися в сучасному побуті, має бути індивідуально. Потрібно звести до мінімуму їх застосування, наприклад, користуватися ними в нічний час, на прогулянках, під час візитів до лікарні. В інший час краще користуватися звичайними пелюшками і фланелевими підгузками. Необхідно влаштовувати малюкові повітряні ванни, щоб його ніжна шкіра могла дихати.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...