Іноземна мова «з пелюшок»: міф чи правда?

Іноземна мова з пелюшок міф чи правдаВизначаючи, яку іноземну мову вивчатиме ваша дитина, подумайте про те, що найбільш потрібно для майбутньої кар’єри малюка, проаналізуйте географію ваших сімейних поїздок. Вирішальним фактором, буде знання батьками цієї іноземної мови або бажання вивчати її. Адже першими вчителями іноземних мов для дитини можуть стати мама і тато.

Коли варто починати вивчати іноземну мову

У дворянських сім’ях дітей навчали іноземним мовам відразу після народження дитини, запрошуючи в сім’ї іноземних гувернерів. В епоху Пушкіна, сам поет, так і багато його співвітчизників, починали дізнаватися перші російські слова лише до трьох-чотирьох років. Викликано це було світською модою на спілкування на іноземних мовах. Сьогодні ставлення до рідної мови – більш поважне. Рідко зустрінеш співвітчизників, які на території рідної країни використовують іноземну мову без необхідності: роботи, перекладу, контактів із закордонними партнерами та друзями.

У наш час педагоги не радять починати навчати дитину другої мови, поки вона не освоїться на території комунікації, яку йому постійно належить використовувати в житті (не почне розуміти і намагатися говорити на рідній мові). Ось чому частина педагогів дотримується думки, що починати вивчати іноземну мову не варто раніше 1,5-2 років. Тим не менше, ряд фахівців вважають, що вводити іноземну мову можна дозовано з перших місяців життя немовляти. На їхню думку, тоді дитина буде більш органічно сприймати іноземну мову в майбутньому.

Як навчати іноземної мови малюків до 1,5 років

Для цього мама і тато можуть просто переходити час від часу на іноземну мову. Можна включати малюкові пісеньки іноземною мовою або самим їх співати.

Кубики із зображеннями, лото, «книжки-малятка», інтерактивні книжки, що «вимовляють» назву предметів іноземною мовою сподобаються малюкові, і зроблять навчання крихти цікавим і необтяжливим.

Як навчати іноземної мови дітей 1,5-3 років

Перші свої слова на іноземній мові малюк може освоїти разом з мамою. Для початку достатньо показувати дитині картинки із зображенням знайомих йому навколишніх предметів і називати їх на іноземній мові. Не використовуйте занадто багато картинок, досить обмежитися кількома десятками карток із зображеннями. Використовуйте такі предмети, які молодий учень вже здатний назвати по-російськи: наприклад, кіт, чашка, лялька, телефон, машинка.

Знайомити дитину з іноземною мовою можна і методом «занурення», показуючи йому мультфільми іноземною мовою. Але мультфільми варто відбирати ретельніше. По-перше, вони повинні відповідати віку дитини, по-друге, – бути якісними. Найкраще знайти спеціальні навчальні мультфільми, в яких буде звучати свідомо правильна літературна мова.

Як навчати іноземної мови дітей 3-5 років

У цьому віці дитина постійно досліджує щось нове, пізнає світ через гру, питання-відповіді. Ось чому для навчання підійдуть нескладні головоломки і загадки іноземною мовою. Розвиваючі ігри на іншій мові можуть стати відмінними помічниками в освітньому процесі.

Якщо малюк вже освоїв рахунок на рідній мові, можна вивчити його на іноземній мові. Також вам можуть допомогти і інтерактивні технології – книжки та іграшки. В обмеженій кількості має сенс використовувати і комп’ютерні навчальні програми. Мама і тато можуть переходити на іноземну мову, показуючи і називаючи дитині предмети на вулиці або в магазині.

Як тільки дитина опанує рідний алфавіт, можна спробувати навчати її іноземним буквам і їх вимові. У кожному разі, такі заняття стануть відмінною підготовкою дитини до моменту, коли вона піде в школу.

Як навчати іноземної мови дітей 5-7 років

Підігрійте інтерес дитини до іноземної мови, відправившись разом з нею в країну, де говорять мовою, яку ви вивчаєте. Постарайтеся зробити так, щоб малюк мав можливість поспілкуватися зі своїми однолітками. Тоді мотивація до вивчення іноземної мови у дитини може сильно зрости.

Продовжуйте показувати дитині мультфільми та фільми іноземною мовою. Можна дивитися їх разом і розбирати діалоги героїв. Звичайно ж, у вивченні мови прекрасно можуть допомогти і субтитри до фільмів та анімації.

Купуйте барвисті книги іноземною мовою – в спеціалізованих магазинах і на зарубіжних сайтах. До речі, в центральних бібліотеках вашого міста, можуть також знайтися книги для найменших на іноземних мовах.

Не забудьте про аудіо: час від часу можна включати і слухати з дитиною пісні, вірші та казки іноземною мовою. Римовану мова дітки запам’ятовують краще.

Спробуйте заздалегідь почати освоювати шкільну програму за підручником, за яким ваша дитина почне вивчати іноземну мову в школі. У майбутньому, маляті може бути легше навчатися. І він може навіть стати першим в класі з цього предмету.

Як батькам бути на висоті при вивченні іноземної мови з дітьми

Мама або тато не зобов’язані знати іноземну мову досконало, коли починають викладати її дитині. Але вони можуть «рости» разом з юним учнем, готуючись до занять і вдосконалюючи свої знання. Робити це можна при перегляді улюблених фільмів мовою оригіналу з субтитрами або при читанні книг на іноземній мові зі словником.

Головне – нічого не боятися, вірити в себе і свого малюка, і крок за кроком, без стресу, вносити іноземну мову у своє повсякденне життя.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...