Інфекції: які найбільш небезпечні для вагітних

Якщо ти плануєш дитини, краще попередньо здати аналізи на інфекції

Під час вагітності жінка найбільш вразлива до різного роду інфекцій. У число найбільш небезпечних інфекцій входять:

  • герпес,
  • краснуха,
  • токсоплазмоз,
  • цитомегаловірус.

Ці інфекції небезпечні тим, що при первинному захворюванні під час вагітності вони можуть викликати грубі ураження не тільки матері, але і дитини (хронічні захворювання, ураження мозку), а так само призвести до передчасних пологів.

Тому, перш ніж зачати дитину, необхідно здати аналізи і впевнитися, що цих інфекцій в організмі немає. Краще всього провести профілактичні процедури і ввести в організм антитіла, що перешкоджають виникненню цих інфекцій.

Якщо в організмі знайдено те, чи інше інфекційне захворювання, зачаття дитини слід відкласти до повного одужання.

Якщо майбутня мама в дитячому віці не перехворіла на краснуху і не стикалася з герпесом, або токсоплазмозом, то потрібно зробити відповідні щеплення і вжити всіх необхідних заходів обережності. У цьому випадку, кожен місяць під час вагітності слід здавати аналізи і проходити обстеження, щоб у випадку, якщо інфекція якось проявить себе, можна було прийняти відповідні заходи.

Наявність небезпечних інфекцій під час вагітності жінки не завжди є небезпечними для плоду і не завжди призводять до плачевних наслідків.

Якщо жінка є, лише носієм інфекції, збудник не зможе проникнути до дитини і якось позначитися на її стані. Більше небезпечна фаза хронічного захворювання, так як вона може перерости в гостру, але і це відбувається далеко не завжди. У такому випадку лікар призначить жінці додаткові дослідження, за результатами яких буде проведена терапія. І навіть в самий небезпечний період гострої стадії хвороби ймовірність того, що плід постраждає, не абсолютна.

Повторне зараження небезпечними інфекціями під час вагітності жінки неможливе. Наприклад, якщо в дитинстві жінка перехворіла краснухою, її організм отримав стійкий довічний імунітет до цієї хвороби. Але багато інших вірусів здатні активуватися в організмі і повторно. Однак у цьому випадку переживати не варто – небезпеки для майбутнього малюка вже практично нічого не представляє. Під час первинного інфікування організм виробляє особливі антитіла – імуноглобуліни класу G,-володіють високою здатністю пов'язувати інфекційний агент. Так що через плаценту або плодові води вірус до плоду не потрапить.

Зараження інфекціями TORCH-комплексу небезпечно протягом усього періоду вагітності. Найбільш тяжкі аномалії плоду інфікування, справді, викликає під час першого триместру, але протягом останніх 12 тижнів в кілька разів підвищується ймовірність проникнення вірусу від матері до немовляти. А це може призвести до запалення різних органів малюка і передчасних пологів. Майже завжди в різному ступені страждає центральна нервова система.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...