ІНФАРКТ У ЖІНОК: 8 РАННІХ ОЗНАК

Виявляється, у жінок зовсім інші симптоми інфаркту, ніж у чоловіків. І перші ластівки з’являються за один-два тижні до нападу. Як розпізнати інфаркт?

Лікарі кажуть, що «жіночі» симптоми інфаркту характерні через біохімічні процеси жіночого організму. Виявляється, багато пані відчувають перші провісники інфаркту за кілька днів до нападу.

8 ранніх ознак інфаркту

Біль. Найбільш важливий симптом нападу – дивні відчуття в грудях – біль, дискомфорт. Вони можуть з’явитися вже за пару тижнів до інфаркту.

Втома. За 10-14 днів до нападу може раптом виникнути безпричинна втома і нездужання. Елементарні дії, як-то підняти сумки або пройтися по сходах, вимагають зусиль. Відчуття знесилення не покидає навіть після того, як жінка відпочила.

Слабкість. Слабкість в верхніх і нижніх кінцівках, бажання присісти, помовчати і віддихатися, – це тривожні дзвіночки. Може супроводжуватися такий стан запамороченням, втратою свідомості, мушками перед очима.

Задишка. Прискорене дихання без підстави (швидко йдете, активно жестикулюєте, наприклад), особливо якщо воно йде в тандемі зі слабкістю і болем у грудях, може свідчити про серйозні проблеми з серцем. Деякі можуть задихатися навіть в горизонтальному положенні лежачи. Симптоми зникають, якщо сісти і вирівняти спину.

Потовиділення. Якщо ви раптом стали занадто потіти, без видимих на те причин – то варто негайно звернути на це увагу. Відчуття, ніби піт холодний, – ознака того, що серце «барахлить».

Біль у верхній частині тіла. Зрозуміти, де саме болить, складно. Може нити шия, щелепа, верхня частина спини або рука. Біль мігрує: починається в одному місці і поступово посилюється.

Порушення сну. Вже за пару тижнів до інфаркту людина може почати погано спати. Виникають проблеми з засипанням, а сам сон поганий, переривчастий.

Проблеми шлунково-кишкового тракту. Деякі жінки можуть відчувати біль і важкість у шлунку. Легка нудота без видимих причин, іноді доходить до блювоти, нетравлення шлунка – все це симптоми, на які варто звернути увагу.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...