Імплантація зубів та вагітність

Імплантація зубів та вагітністьБагатьох майбутніх мам кожна чергова вагітність страшить саме втратою зубів. Ризик дійсно великий, адже витрата кальцію в організмі в цей період колосальна: він потрібен зростаючому плоду, формуванню систем і органам.

Після пологів, в період лактації, зуби жінки знову піддаються випробуванню дефіцитом цього елементу. Навіть вилікуваний в період планування карієс – не гарантія збереження здорових зубів. Чи можна ставити зубні імплантати під час вагітності? Це питання хвилює багатьох.

Абсолютним протипоказанням вагітність не є. Однак треба дотримуватися певних правил, щоб імпланти НЕ нанесли шкоду здоров’ю майбутньої мами і малюка.

Вибір правильного терміну, в який будуть встановлені імплантати.

Ідеальний час – самий початок другого триместру, 13-14 тиждень, коли вже сталася закладка всіх найважливіших органів плоду. У цей час і жінка почуває себе добре, звикає до гормональної перебудови, зникає токсикоз і загроза мимовільного переривання, стабілізується психологічний фон.

В цей час проводиться перший етап: видалення частин зруйнованого зуба і імплантація штифта з неактивного матеріалу. Ним може бути титан, сплав цирконію чи інші запропоновані лікарем варіанти. Не варто зволікати з візитом в клініку, оскільки процес приживлення займає тривалий час – до півроку, і можна просто не встигнути завершити встановлення імплантату до моменту пологів.

А з народженням малюка вибратися на процедури буде проблематично, дитина займатиме весь час в перші місяці життя. Ось чому, прийнявши рішення відновити зуб або зуби, важливо чітко дотримуватися режиму лікування.

Ближче до пологів відбувається другий етап – встановлення коронки або моста на опору. На цьому протезування не закінчується. Треба буде дотримуватися приписаної гігієни порожнини рота, дотримуватися рекомендацій.

Кілька слів про протипоказання.

Деякі лікарі не рекомендують встановлювати зубні протези в період вагітності жінкам, які страждають на цукровий діабет або мають системні захворювання імунітету. Ці хвороби самі по собі несуть додатковий ризик при протезуванні, при вагітності він може зростати.

Тим не менш, рішення приймається індивідуально в кожному випадку, і при позитивній динаміці, ремісії захворювань, зуб можна відновити. Адже здорові зуби – це основа нормального травлення, так необхідного майбутній мамі і малюкові.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...