Ікра і вагітність

054Ікра – це один з найпоживніших продуктів. В ікрі осетрових і лососевих риб міститься близько 30% високопоживних білків, що для білків тваринного походження рідкість, і 10-13% легкозасвоюваних жирів.

Ікра багата лецитином (від 1,0 до 43%), жиророзчинними вітамінами А і D, вітамінами Е і групи В. Із мінералів в ікрі в значних кількостях присутні кальцій, калій, натрій, магній, фосфор, а також залізо, марганець, йод, кремній, цинк. Жир ікри характеризується вищим йодним числом, ніж жир м’яса тієї ж риби.

Риб’яча ікра, мабуть, один з не багатьох продуктів, який містить в собі цілий комплекс необхідних нашому організму речовин. Звичайно, дуже важлива кількість і якість цього продукту. Оскільки ікра містить сіль, вживання її у великій кількості може призвести до затримки рідини в організмі. Рекомендується не більш 150-200 г в тиждень (залежно від маси тіла), з періодичністю раз на 1-2 місяці. Таким чином, ваш організм регулярно одержуватиме корисні макро – і мікроелементи, і ви зможете уникнути пересичення продуктом.

Для тих, хто рахує калорії в своєму раціоні, відзначу, що по калорійності ікра, як чорна, так і червона, перевершує м’ясо, молоко і інші продукти. 100 г чорної осетрової ікри (зернистої або паюсної) містять 280 ккал. А 100 г червоної ікри – 270 ккал.

Органічний йод, що міститься в ікрі, фосфор і кальцій, а також велика кількість дуже корисних поліненасичених жирних кислот Омега-3 і Омега-6 у складі її білків, сприяють поліпшенню мозкової діяльності, підвищують імунітет, знижують вірогідність серцево-судинних захворювань, оскільки зменшують ризик тромбоутворень і сприяють поліпшенню кровообігу в дрібних кровоносних судинах. Вживання в їжу ікри також зменшує ризик розвитку деяких видів ракових пухлин і корисне для зору.

Білки і жири, що містяться в червоній ікрі, корисні для відновлення клітин і нормалізації артеріального тиску. Чорну ікру рекомендують в їжу при браку заліза в організмі, особливо майбутнім матусям.

Ікра в харчуванні вагітної жінки повинна бути присутнім як легкозасвоюваний білковий продукт і джерело всіляких мінералів і вітамінів, необхідних як для мами, так і для майбутнього малюка. Залізо сприяє підвищенню гемоглобіну, магній запобігає судомам литкових м’язів, фолієва кислота необхідна для розвитку всіх органів і тканин і кровотворення.

Але зловживати нею не варто, оскільки ікра містить сіль. Якщо у вагітної жінки є схильність до набряків, підвищений тиск, з’явився білок в сечі, то ікру краще з свого раціону виключити.

Не варто побоюватися холестерину, що містить в ікрі. Кількість холестерину, що міститься в ікрі, при помірному прийомі не здатна завдати шкоди організму. Більш того, лецитин частково нейтралізує холестерин і покращує харчову цінність цього чудового продукту.

Часто питають, яка ікра корисніша, чорна або червона? Біохімічний склад ікри осетрових і лососевих риб схожий, але по концентрації корисних речовин чорна ікра перевершує червону. Проте їсти чорну ікру щодня просто шкідливо. Пурини (життєво важливі складові будь-якої клітини), що містяться в цьому продукті, здатні приводити до утворення каміння в нирках.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...