Іграшки, які дійсно допомагають розвивати дитину. Досвід однієї мами

Іграшки, які дійсно допомагають розвивати дитину. Досвід однієї мамиСкільки ж різноманітних ігор і посібників для малюків випускає сучасна промисловість. Заходиш в магазин, і очі розбігаються в різні боки. Хочеться купити те і це, не знаєш на чому зупинитися. Якісь із іграшок більш корисні, інші менш … Що ж вибрати? Ми пропонуємо ті, які перевірені часом і реально допомагають у розвитку дитини.

Піраміда

Іграшка розрахована на дітей від одного року до трьох. Незважаючи на всю уявну простоту, вона може бути дуже корисною. При покупці звертайте увагу на деякі особливості. Базова частина, на яку нанизуються кільця, повинна бути у формі стрижня, а не конуса. В іншому випадку у дитини просто не залишиться шансів скласти її невірно. Відповідно, отвори в колечках також повинні бути рівні. Бажано, щоб вони ще й були пофарбовані в один тон. Інакше крихітка швидко запам’ятовує порядок кольорів і не вловлює сам принцип складання піраміди.

Займаючись цим, малюки розвивають координацію рухів, вчаться порівнювати маленькі і великі об’єкти, а потім сортувати їх. І, нарешті, рахувати.

Матрьошка

Для маленьких «вундеркіндів» від року до чотирьох. Вона продовжує ідею пірамідки, удосконалюючи її. Тепер карапуз має можливість ще й визначати порядковий номер матрьошки, відраховуючи від самої маленької і великої. Формувати подвійні порівняння: менше цієї, але більше ось тієї і т.д.

Набори вкладишів Монтессорі

Для карапузів до шести років. На першому етапі малюк вчиться співвідносити фігурки, вирізані з фанери з отворами в рамках. Звичайно, важливо купувати якісні набори, в яких складові нікуди не провалюються. Коли дитина вже освоїла елементарні дії, можна переходити до наступного етапу – роботі з закритими очима. Крім того, вкладиші цікаво використовувати як оригінальні штампи або трафарети. Малюк навчиться описувати їх, створюючи оригінальні розмальовки.

Дерев’яні кубики

Розраховані на діток від року до шести і більше.

Спочатку малюк вчиться просто ставити їх поруч і один на одного, формуючи прості будиночки. Потім намагається систематизувати, будувати справжні міста, придумує рольові ігри з ляльками та іншими їх «жителями». Звичайно, попутно дитина вчиться рахувати, порівнювати, класифікувати. Малюк розвиває дрібну моторику і уяву.

Набір іграшкового посуду

Призначена для діток від року до п’яти років і старше. Вона стимулює до рольових ігор. Але не тільки. В іграх з посудом можна використовувати різноманітні крупи (або їх замінники у вигляді намистин, піску та ін.), Що вкрай позитивно впливає на розвиток дрібної моторики і сенсорної чутливості. Малюк вчиться рахувати, визначаючи скільки чашок потрібно для гостей або розподіляючи рівномірно пасочки з піску по тарілках. А чого варта сервіровка столу! Ось вже де є місце розгулятися уяві!

М’яч

Кілька м’ячів: від маленьких стрибунців до великого пляжного або футбольного.

Кожен з них несе свою розвиваючу роль і буде корисний для вашого крихти.

Лялька

Підходить дітям від 1 до 99-ти років.

Що можна робити з іграшкою? Та все, що завгодно: одягати, укладати спати, годувати і катати в колясці. Обов’язково доповніть іграшку декількома клаптиками тканини або стрічок. Вони стануть і одягом, і прикрасою, і ковдрою для маленького підопічного.

Як бачимо, якщо ви хочете, щоб дитина розвивалася, зовсім не обов’язково вибирати найбільш дорогі іграшки. Прості іграшки допомагають діткам розвиватися, формуючи уяву, координацію рухів, вдосконалюючи моторику та інші корисні якості.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...