• Без категорії

Іграшки для дітей. Вибираємо за віком.

Іграшки для дітей

Напевно, всім батькам хочеться дати своїй дитині все, що вона захоче. Мами і тата не шкодують коштів, купуючи всілякі красиві пелюшки, костюмчики і платтячка для своїх крихіток. Ну і, звичайно, такі важливі для дітей речі, як іграшки, батьки теж не обходять стороною. Однак, навіть бажаючи як краще і купуючи все, на що вкаже малюк, можна принести йому більше шкоди, ніж користі. Справа в тому, що, не дивлячись на різноманіття іграшок для дітей, купуючи чергову іграшку, потрібно орієнтуватися не тільки на пристрасті дитини або моду, а й на відповідність цієї іграшки віку і потребам малюка.

Іграшки до року.

Поки дитина ще тільки лежить, її органи чуття і сприйняття тільки починають розвиватися, їй цікаво щось брати руками, тому на даному етапі малюкові потрібне звичайне брязкальце. Пластмасові брязкальця гарні своєю гігієнічністю, адже їх легко мити, і міцністю – навіть кидаючи іграшку в різні сторони або кусаючи, дитина не зіпсує її. Брязкальце розвиває не тільки сенсорику, координацію рухів, а й сприйняття звуку. Поряд з брязкальцями маляті сподобаються пластмасові або дерев’яні (або м’які) кубики, кулі, м’ячики – всі ці фігури дозволяють малюкові познайомитися з різноманітністю форм і розмірів, тому, чим більше фігур різноманітних за цими властивостям, тим краще. У дитини пробуджуються бажання творити і руйнувати. Вона може складати кубики і тут же розкидати зведену нею споруду – так вона відчуває силу своїх рішень і дій на навколишні предмети.

Іграшки від 1 року до 3 років.

Цей вік – активний розвиток всіх почуттів, тому для малюка привабливі різні дудочки, свистки – вони дозволяють дитині розвивати слух. Ігри з формочками в піску не тільки сприяють розвитку моторики, а й наділяють пізнаннями про форму, розміри, сипучість та інші фізичні властивості. Те ж саме стосується й ігор у воді. Вже можна грати з малюком в настільні ігри, але з найпростішими правилами – вони прищеплять дитині посидючість, увагу, дотримання черговості. Цілком затребувані і м’які іграшки. Але не варто купувати хитромудрі – чим простіша іграшка, тим більше розвивається дитяча уява. Іграшки не повинні бути більшими за розміром – вони можуть просто налякати малюка.

Іграшки від 3 до 5 років.

У цьому віці малюк вже усвідомлює себе як людину, знайомий з тваринами, тому потребує розвитку своїх знань. Фігурки людей, тварин, птахів допоможуть йому краще пізнавати не тільки себе, але моделі поведінки інших. Дитина знайомиться з проявами почуттів. Наприклад, вовк – агресивна тварина, корова – добра і т.д. Цікаві також ігри-конструктори, машинки, дівчаткам можна купити ляльок з наборами одягу, меблів та посуду.

Іграшки від 5 до 8 років.

У цьому віці дитині хочеться творити. Тому ті ж конструктори дуже потрібні, особливо хлопчикам. Найпростіші механізми, що вимагають збірки, але які можна знову розібрати будуть цікаві. Дівчаток можна навчити азам шиття. Для всіх малюків корисне ліплення з пластиліну та глини – вона розвиває дрібну моторику, стимулює уяву. Також добре навчити дитину малювати. Такі ігри як шашки і шахи, не кажучи вже про інші настільні ігрі, також стимулюють мислення. Пазли та мозаїки, ребуси і кросворди, головоломки дуже корисні для дитини. У цьому віці зазвичай уже зрозуміло до чого більше тяжіє малюк: до спорту або малюванню, тому цілком можна вже записати його в спеціальний гурток, де педагоги будуть розвивати його здібності. Але, в будь-якому віці не потрібно забувати про такий елемент виховання і розваги, як читання книг. Спочатку потрібно читати разом з малюком, попутно роз’яснюючи йому прочитане. Потім, коли він навчиться читати самостійно, підбирати йому літературу відповідно до його віку та інтересів. Після прочитання казки або оповідання бажано обговорити разом з дитиною прочитане, не тільки для того щоб малюк запам’ятав те, що прочитав, а й для формування його світогляду, оцінки дій і характерів героїв. Читання розвиває мову і уяву, дозволяє більше знати про навколишній світ. А ось посиденьки перед телевізором і комп’ютером краще обмежувати.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...