Іграшка в житті дитини

Іграшка в житті дитиниІграшка –  це перш за все гра, але гра в процесі якої дитина вчиться спілкуватися, виражати емоції, думати. Тому обирати іграшку потрібно і по віку дитини,  і по якості і змістовності, щоб дитина зростала і пізнавала навколишній світ. Діти граючись приміряють на себе обов’язки дорослих та різні життєві ситуації.

Якими іграшками буде бавитись Ваша дитина, такі отримуватиме вона і знання. Приведемо приклад: більшість дівчаток тяжіють до м’яких іграшок, ляльок, то вже з дитинства вони розвивають в собі ніжність та турботливість, властиві жінкам у дорослому житті, а хлопчики, які часто полюбляють металеві машинки, розвивають твердість та рішучість у вчинках.

Починаючи від перших місяців життя, дитині вже потрібні іграшки. Перші іграшки для дитини, які можна підвісити над ліжечком або візочком, щоб маля могло розглядати цікавинку, тягнутися та намагатися доторкнутися до неї. Окрім розвитку слухових та зорових органів, це ще й фізичний розвиток для зміцнення м’язів. Великий вибір розвиваючих ковриків з дугами, дитячих мобілей з багатьма функціями, звуковими ефектами та матеріалами приємними на дотик. Великий вибір брязкалець, гризунків, м’яких книжечок для малюків.

Найкраще для дітей перших двох років будуть іграшки, які розвивають дрібну моторику рук: різної фактури та вмісту. Такі ігри як мозаїка, пірамідки, мякі кубики  та куби сортери найкраще сприяють розвитку дрібної моторики, кмітливості та творчих здібностей дитини. Головне звертати увагу на розміри деталей є спеціально для самих маленьких з великими яскравими фігурками.

Ліпка з пластеліну гарно розвиває гнучкість дитячих пальчиків, що сприяє поліпшенню мови та самовираженню дитини. Але ж маленьким діткам небезпечно давати пластилін, так я к вони все хочуть попробувати на смак, тому є гарний замінник. Цей замінник називається тістом для ліплення і продається в спеціальних баночках. Добра  якість такого тіста для ліпки бренду Hasbro серія PlayDoh. Тісто для ліпки доставляє масу задоволення діткам, віно теж кольорове, але не фарбує маленькі рученята, та ще велика перевага в тому, що малюк зможе попробувати на смак і нічого страшного (екологічно чистий продукт), лише солонуватий смак, який мабуть не сподобається малюкові.

Залежно від індивідуальних особливостей, від двох років вже можна привчати дитину до малювання. Від перших почерків олівцем можна визначити, яка у неї ведуча рука: права чи ліва. Саме в цьому віці ще можна допомогти дитині та посприяти, аби в неї розвивалися обидві руки.  Великий вибір пальчикових фарб, олівців, фломастерів на воді, які не залишають слідів.

У 3-4 роки, коли дитина активно грається та пізнає світ, це повинні бути різноманітні фігурки героїв, тваринки, конструктори, зменшені аналоги предметів, які використовують у побуті, посуд,  тощо

Уже з 4-5 років активізується логічне мислення, в цьому віці потрібно забезпечити дитину розвиваючими іграшками. Сьогодні є безліч наборів, які допоможуть навчитися азів творчості, як для дівчаток так і для хлопчиків. Починаючи з цього віку і далі такі ігри будуть дуже корисними для дитини.

Дуже корисні вважаються ігри, в яких дитина може спробувати себе в різних образах. Можна придбати набір перукаря або лікаря, аби малюк зміг пізнати людські професії. Корисно також мати декілька ляльок, які допомогли б  розігрувати сцени з життя людей. Такі ігри допоможуть дитині соціалізуватися.

А також у будь-якому віці не варто забувати про дитячі товари для рухливих ігор: м’ячі, пригуни, ракетки для бадмінтону, самокати, велосипеди, толокари, чудомобілі тощо.

Запам’ятайте одну важливу річ, що будь-яка іграшка принесе мало користі, якщо малюк буде грати з нею на самоті. У спільній грі батьків з дітьми вийде гарний результат розвитку Ваших діток.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...