Іграшка для малюка

Іграшка для малюкаВже в 2 місяці малюку недостатньо маминих ласкавих рук і спокійного сну. Виявляється, навіть такій крихітній істоті потрібні іграшки. І не прості, а розвиваючі.

Від 0 до 2 місяців

Якщо провести перед очима дитини, що тільки народилася, якою-небудь яскравою річчю, вона не приверне його увагу надовго. Лише днів через п’ять малюк зможе прослідкувати за рухомим предметом. Причому іграшка повинна бути звучною – брязкальце або неваляшка. До двох місяців малюк вже почне шукати її очима, ледве почувши знайомі звуки.

У книгах по догляду за новонародженими звичайно радять прикріпити на дитяче ліжечко кронштейн у формі кільця або букви “Г”, на який вішає декілька різних іграшок. Але досвідчені мами не дуже люблять подібні пристосування. Річ у тому, що кожного разу перед сном знімати з ліжечка таку махину непросто. Набагато зручніше прив’язати брязкальця, яскраві підвіски, дзвоники до однієї-двом стрічкам або мотузками з будь-якими затисками на кінцях. І причепити їх до ліжка.

Спочатку малюк зачіпає іграшки випадково. Десь з двох місяців намагається сам дотягнутися рукою до брязкальця, смикає за стрічку, перший раз усміхається улюбленій собачці.

Від 2 до 4 місяців

Молоді батьки прагнуть ловити кожну мить, коли їх чадо не спить, щоб пограти з ним, чомусь навчити. Але навіть в цьому віці малюка треба ненадовго залишати одного. Йому необхідний час, щоб побути наодинці з самим собою, пригадати все нове, що взнав за день, “переварити” одержані відомості. Іграшки, з якими дитина грає одна, повинні бути маленькими, щоб малюк міг легко схопити їх рукою. І, зрозуміло, яскравими, легкими і простими формою. Ляльки, кубики, кульки, пташки і тварини, які необхідні малюку в перші півроку життя, бажано купувати пластмасові або гумові – щоб їх було легко вимити.

Від 4 до 6 місяців

До шести місяців малюка можна навчити поводитися з дитячим посудом: чашками, мисками, каструлями – відкривати і закривати кришки, вкладати один предмет в іншій. Щоб пальчики вчилися слухатися свого господаря, йому потрібні матрьошки, гриби або яйця; широкі кільця для надягання на паличку; шорсткі на дотик, бажано дерев’яні предмети (ідеально підходить крупний волоський горіх). У цьому віці дитині можна давати машинки, візки і будь-які каталки на колесах – поки що найпростішої форми.

З 6 до 9 місяців

Нова епоха в житті малюка починається приблизно в 9 місяців. Саме в цей час до маленьких неваляшок на полиці психологи рекомендують підселити велику ляльку з людським лицем. Тепер всі іграшки повинні якомога більше нагадувати живі праобрази. Тобто пухнаста собачка схожа на собаку, а не на лева або ведмедя. Конячка – на коня, а не на жирафа. Для улюбленої ляльки варто завести придане: меблі, посуд, коляску, одяг. Граючи її гребінцем або ложечкою, маленький чоловічок може випадково навчитися користуватися ними.

З 9 місяців

Приблизно з десяти місяців дитині просто необхідні різноколірна піраміда і великі кубики. Покласти їх один на одного буває так само нелегко, як зробити перший крок. А вже побудувати башточку – задача майже нереальна. Всьому цьому, звичайно ж, треба вчитися.

Не забудь і про автомобільний парк. Машини повинні бути дерев’яними або пластмасовими і не дуже “навороченими”. Поки що найцінніша їх якість – міцність. Інакше “гараж” швидко перетвориться на ремонтну майстерню або в автозвалище.

Джерело: mobus.com

Всі іграшки краще всього купувати в магазині, так як магазин игрушек з більшою ймовірністю матиме необхідні дозволи і документи, що підтвердять якість товару, чого не зробить ні один базарник.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...