Хрестини: все, що важливо знати?

Хрестини все, що важливо знати Хрещення недарма називають другим народженням. Це дійсно поява на світ нової людини – християнина. Мабуть, це найважливіша подія, що визначає подальше життя. Тому до нього слід відповідним чином підготуватися.

Зазвичай хрестять дитину не раніше, ніж на 40-й день після народження. До цього часу жінка встигала пройти обряд очищення після пологів. Таким чином, мати могла бути присутня на посвяті дитини Богу, а пізніше – на хрещенні. Звичайно, якщо існує загроза для життя, то малюка хрестять відразу ж після народження.

Для хрещення дітей до 16 років потрібні хресні батьки. У більш старшому віці людина вже усвідомлено може брати участь у цьому таїнстві, тому присутність хресних буде необов’язкова.

Бесіда перед хрестинами

Вас запросили стати хрещеними батьками? Чудова новина! Тільки приготуйтеся спочатку пройти бесіду з батюшкою перед хрестинами. Такі міні-лекції для майбутніх хрещених виявляються дуже корисними. Найчастіше буває так, що хрещеними від купелі стають люди, далекі від життя церкви. Так, вони хрещені, але не знають навіть азів християнства. Саме тому в бесіді найчастіше пояснюється «Символ віри» (більш знайомий багатьом як молитва «Вірую») і коротенько розповідається про обов’язки хрещених батьків. Фактично бесіда перед хрестинами – це просвітницька робота з дорослими, щоб вони змогли надалі дати християнське виховання дітям.

Отримавши свідоцтво, що підтверджує проходження відповідної бесіди, ви вже можете приходити в храм в якості батьків від купелі.

Що подарувати дитині на хрестини?

Настільки значуща подія що незручно приходити з порожніми руками. Однак подарунки слід дарувати відповідні. Так, існує негласне правило: хрестинну сорочку, чепчик, рушник хрещення дарує хрещена мати. А ось за хрещеним батьком – покупка хрестика і ланцюжки.

Однак найбільш значущим подарунком стане мірна ікона. В давнину її виготовляли за міркою новонародженого. Скільки в ньому росту – така була і висота дошки. На іконі зображувався святий, чиє ім’я дали дитині. Вважалося, що цей небесний покровитель буде захищати свого теску протягом усього життя. Оскільки мірні ікони робилися на замовлення, то дозволити такий подарунок могли лише представники аристократії. Сьогодні виготовити мірну ікону можна дешевше і швидше, ніж в старовину. Тому традиція дарувати образ святого на хрестини отримала широке поширення.

Нерідко дарують маляті «на зубок» срібну ложечку. Корисний і цінний подарунок, який відразу ж можна використовувати за призначенням.

Що треба знати перед хрестинами дитини

Від хрещеного батька, окрім бажання стати духовним батьком маленької людини, за великим рахунком ніякої підготовки до таїнства і не потрібно. А ось хрещеній матері необхідно звіритися зі своїм жіночим календарем, перш ніж призначати день торжества. Якщо ж критичні дні застали зненацька, то слід або перенести таїнство на інший день, або хрестити з одним батьком від купелі. За церковними канонами, під час місячних жінка вважається нечистою, тому вона не має права брати участь у таїнствах церкви, яким і є хрещення.

А ось вагітним хрестити дітей не забороняється. Виношування дитини – це благодатний стан, в якому немає ніякого гріха. Жінка, яка очікує дитину, до самого моменту пологів повноцінно бере участь у житті церкви.

Часто виникає питання, чи можна хрестити дитину в піст. Так, можна. І протилежна думка – не більше, ніж оман. Насправді намагаються не призначати хрещення лише на Страсному тижні зважаючи значущості церковних служб. Якщо ж йдеться про життя і смерть дитини, то тут і зовсім всі обмеження знімаються.

В цілому ж слід пам’ятати, що головний обов’язок хрещених батьків – виховати малюка християнином. Водити його регулярно до причастя, а потім, коли подорослішає, – готувати до сповіді, у міру сил розповідати про віру. Слід постійно молитися за свого хрещеника. Кожен день. Гаряче. Від усього серця. Тільки тоді виникають близькі, фактично родинні стосунки з хрещеником, які зберігаються, як правило, на все життя.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...