ХОРОША МАТИ – ЗДОРОВА ДИТИНА


Вже безліч разів доведено: мама і малюк знаходяться в одному енергоінформаційному полі. Малюк зчитує ваш стан, транслює думки і почуття. Іноді – за допомогою хвороб. Щоб ви пригальмували і подумали, що в родині пішло не так.

А може, не будемо впадати в крайності і навчимося цінувати прості речі, бути щасливими і любити, не чекаючи випробувань? Відомий британський педіатр і психоаналітик Дональд Винникотт дуже багато писав про матерів і діток. Саме він ввів термін «хороша мати», пояснюючи, що у кожної жінки вже на рівні інтуїції є всі необхідні знання і вміння для того, щоб виростити і виховати малюка. Просто тому, що вона – мама. Цей факт визначає. Спочатку, якщо немає серйозних порушень, ви краще будь-якого лікаря і педагога знаєте, що потрібно вашому малюку. Вам не потрібно спеціально вчитися в медінституті і педінституті для цього. І так, будуть помилки, але ви маєте на них право. І ваша дитина теж. Ви навчите його, що все, що відбувається з людиною, – або задоволення, або … досвід.

І вам зовсім не потрібно бути ідеальною і задовольняти всі потреби малюка в момент їх виникнення. Важливо, щоб у вас була можливість задовольняти власні потреби, відпочивати, приділяти увагу чоловікові. Найпростіший спосіб – дати можливість дитині насититися вами за допомогою спільного сну і годування на вимогу, дозволити йому переконатися, що мама є в достатній кількості (не дуже мало і не дуже багато). І неодмінно десь через місяць після пологів ви повинні виходити на вулицю без дитини: хоча б 30-40 хвилин побудьте з собою, організуйте собі такий невеличкий перепочинок, щоб не відповідати на питання про найщасливіший часу доби словами: «Коли дитина спить!»

ДЛЯ ПОЧАТКІВЦІВ

І все ж, невже мамин стан безпосередньо пов’язаний зі здоров’ям дитини? Лікарі, які знають, як працює психосоматика, стверджують, що так. Всесвітня організація охорони здоров’я провела ґрунтовні дослідження і дійшла висновку: 40% всіх хворих в світі страждають від психосоматозів – хвороб, головна причина яких криється в психічному стані людини.

Якщо малюк народився здоровим, а пізніше став погано смоктати, зригувати, мучитися коліками або запорами, то і тут можна говорити про психосоматичні причини недуг. Взагалі хвороби дитини – це симптом «хвороби» сім’ї. До 7 років він повністю знаходиться в полі батьків.

Мамі важливо бути спокійною і впевненою в своїх діях. Пам’ятаєте? Кожна з нас – хороша мама. І саме вас малюк вибрав собі! Він візьме стільки уваги, скільки йому потрібно. Тому не віддаляється за допомогою роздільного сну і тренувань а-ля «нехай прокричи» (він захворіє, щоб отримати вашу увагу і турботу), але і не оточуйте колючим дротом турботи – гіперопіка теж шкідлива (малюк вирішить, що вам подобається, коли він безпорадний і слабкий, і підсвідомо буде прагнути відповідати очікуванням).

ЛЮБИТИ, ГОДУВАТИ І ВІДПОЧИВАТИ!

Мамі потрібно висипатися. Це важлива умова її щастя. Лягти поспати з кмалюком або прибрати в квартирі? Правильна відповідь: лягти поспати. Якщо є можливість найняти помічницю, нехай це буде домробітниця, а не няня. Чи відчуваєте, що втома «збиває налаштування» і вас не радує посмішка малюка? Надсилайте його з татом на прогулянку, а самі – спати!

Мамі потрібно годувати грудьми.

Це забезпечує здоров’я і дитині, і їй! А ще суттєво здешевлює і спрощує догляд за малятком.

Мамі потрібно любити і бути коханою.

Любити – перш за все себе! Бути коханою чоловіком (а для цього бачити в ньому і в собі перш за все хороше, звертати увагу на досягнення і ні в якому разі не критикувати і не скаржитися подружкам).

Діліться цією нескінченною любов’ю з малятком. Просто спробуйте. І ви здивуєтеся, як все зміниться.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...