Хендлінг – що не можна робити з дитиною

Хендлінг

Здається, що хендлінг в сучасному світі – тільки мода. Але це не так. Хендлінг – це вміле поводження наших рук при догляді за дитиною. Розповідає фізіотерапевт Христина Сталідзане.

Хендлінг (handling) – частина методики Бобата, яку використовують з малюками до року. Це практичні поради про те, як у повсякденному житті поводитися з дитиною, як дати їй відчуття стабільності та впевненості, як мотивувати її активно рухатися, бачити і чути.

У Латвії з дітьми за методом Бобата працюють приблизно з 1994 року, а створена ця методика була ще в 1950-і роки в Західній Європі нейрофізіологами Бертою і Карелом Бобатом.

Хендлінг дає можливість поступово пройти всі періоди розвитку дитини – утримання головки, переворот зі спини на живіт, повзання, сидіння і ходьбу.

До кожної крихітки потрібен індивідуальний підхід, оскільки постійно слід брати до уваги саме її можливості.

З дитиною в повсякденному житті, МОЖНА:

– Створити відчуття впевненості (контактувати очима і пояснювати свої дії).

– Необхідно коректувати позу малюка, орієнтуючи його до центру і витримуючи симетричність тіла (у дитини права і ліва сторона однаково розвинені).

– Піднімати і укладати крихітку тільки через бочок.

– Поліпшити утримання голівки, враховуючи вік дитини.

З дитиною в повсякденному житті, НЕ МОЖНА:

– Тримати малюка вертикально, поки він фізично до цього не готовий (не носити вертикально, не садити, не ставити на ніжки, не використовувати завчасно сумку “кенгуру” і ходунки).

– Піднімати за пахви вгору, не тягнути за ручки, ніжки.

Найважливіше – це індивідуальний підхід і терпіння. У перший рік життя малюка дорослі можуть допомогти йому розвиватися правильно фізично і психічно. Підлаштовуючись під Ваші повільні, впевнені, точні рухи, дитина отримує величезний багаж відчуттів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...