Харчування вагітної після 35

Pregnant woman drinking fruit juice and holding orange. Сьогодні все більше жінок вирішують народити малюка після 35 років. Однак чим старше майбутня мама, тим вища у неї ймовірність розвитку різних ускладнень вагітності та пологів. Для того, щоб народити здорового і міцного малюка, мамі ще до зачаття необхідно навчитися харчуватися правильно і дотримуватися цих принципів протягом усіх дев’яти місяців.

Однією з небезпек, що підстерігають жінок зрілого віку, є остеопороз, причиною якого служить «вимивання» кальцію з кісток. Для запобігання процесу вживайте в їжу якомога більше продуктів, що містять цей корисний мікроелемент. До таких продуктів відносяться сир, кисломолочні продукти, яйця, морська риба, зелень, шпинат, родзинки.

Інша поширена проблема пізньої вагітності – анемія. Залізо міститься в м’ясі, печінці та гречці, тому обов’язково включіть ці продукти в свій раціон.

За підтримання нормального обміну речовин у вагітної відповідає фосфор. Їм багаті яйця, риба і м’ясо. Йод, що міститься в морській капусті, фейхоа, хурмі і чорниці, дуже важливий для профілактики захворювань щитовидної залози у матері та плоду.

Не менш важливі для здоров’я мами і майбутнього малюка магній і цинк. Перший можна знайти в крупах, горіхах, кавунах, другий – в бобах, злаках і молочних продуктах.

Під час виношування дитини у вагітної жінки підвищується потреба у вітамінах. В якості профілактики переривання вагітності включіть в свій раціон продукти, багаті вітаміном Е, такі як: насіння, пророщені зерна пшениці, нерафінована олія. Крім того, ризик невиношування дитини підвищується при нестачі в організмі вітаміну А. Щоб заповнити його недолік, їжте помідори, шпинат, пийте молоко і приймайте риб’ячий жир.

Як правило, ще до настання вагітності лікарі рекомендують прийом фолієвої кислоти. Її головне призначення – профілактика розвитку аномалій розвитку плоду. Природні джерела фолієвої кислоти: смородина, соя і зелень.

Не забувайте і про вітамін С. Він не тільки захищає організм майбутньої мами від інфекцій, але і сприяє засвоєнню фолієвої кислоти і вітамінів групи В. Вітамін С міститься в квашеній капусті, журавлині, цитрусових, шипшині.

Жінки зрілого віку нерідко мають схильність до надмірної ваги, що загрожує гіпертонією і навіть ймовірністю розвитку цукрового діабету. Тому віковим вагітним потрібно особливо ретельно стежити за своєю вагою. Якщо помічаєте, що ви набираєте більше, ніж слід, відмовтеся від випічки і зайвих калорійних страв.

Не забувайте про те, що надлишок тої чи іншої речовини в організмі може бути так само небезпечний, як і його недолік. Тому питання харчування доцільно обговорити зі своїм лікарем.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...