Харчування дитини в 3 роки: корисні звичк

Харчування дитини в 3 роки: корисні звички
Харчування дитини в 3 роки має на увазі більш різноманітний раціон. Дитина вже готова пробувати більше нових страв, ніж рік тому, а якщо їжа цікаво оформлена, то цікавість неодмінно візьме гору. Нехай ваші творчі здібності допоможуть вам влаштувати маленьке свято з кожного сніданку, обіду або вечері – це може стати чудовою сімейною традицією.

Сімейні трапези
Трирічна дитина дуже багато чому вчиться за сімейним столом, наприклад, як поводитися під час їжі і як спілкуватися. Дослідження підтверджують, що діти, які хоча б раз в день сідають за стіл разом з сім’єю, краще розмовляють і краще харчуються. Вимкніть телевізор – краще ведіть бесіду. Намагайтеся їсти в один час і в одному місці, наприклад на кухні або за обіднім столом.

Манери за столом
Навчіть дитину користуватися словами «будь ласка», «дякую» і «можна мені?». Нехай він допомагає вам накривати на стіл і прибирати після їжі. Швидше за все, йому сподобаються ритуали і традиції сімейних зустрічей за столом.

Як боротися з запорами
Якщо дитині ясельного віку боляче ходити в туалет, тому що у нього занадто твердий стілець, або він не може покакати протягом одного-двох днів, потрібно негайно змінити харчування. Якщо за два дні ситуація не покращиться, звертайтеся до лікаря. Коли запори тривають занадто довго, дитина може почати відмовлятися ходити в туалет.

Щоб поліпшити стан, спробуйте зробити наступне:

Почніть відучувати дитину від пляшечки, якщо ви ще не зробили цього! Якщо дитина продовжує пити з пляшечки в 3 роки, йому може бути складно навчитися правильним манерам за столом вдома і в школі.
Не влаштовуйте “солодких перекусів” і не користуйтеся їжею в якості заохочення, намагаючись домогтися гарної поведінки. Дослідження показують, що такі спроби ведуть до короткочасного зменшення апетиту і довготривалих проблем.
Намагайтеся не давати дитині маленькі шматочки твердої їжі, наприклад тверді цукерки або жувальну гумку, які можуть застрягти в горлі.
Харчуйтеся правильно і смачного!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...