Харчування дітей віком від року до трьох років

Харчування дітей віком від року до трьох роківПісля дуже динамічного періоду розвитку немовляти настає значне зменшення темпу росту дитини. Від закінчення першого до третього року життя дитина щорічно зростає приблизно на 10 см і збільшує масу тіла на 2-3 кілограми. Змінюються ті ж потреби організму. Дитина починає ходити, намагається спостерігати і знайомитися зі світом, налагоджувати близький емоційний контакт з сім’єю, вчиться говорити. Інтерес до світу і розвиток рухових здібностей призводять до того, що апетит дитини, а так також зацікавленість їжею значно зменшуються. Змінюється асортимент продуктів, що входять до складу меню малюка, поступово наближаючись до продуктів, що споживаються всією сім’єю.

Поради для батьків дітей від року до трьох років:

  1. Не повинні відноситься до харчування маленьких дітей принципи харчування дорослих, а головне має бути обмеження жиру, холестерину, яєць, а також дитяче харчування виключно продуктами з високим вмістом клітковини (випічка, каші, висівки, велика кількість сирих овочів). У дошкільному віці дітям не обмежується кількість легких жирів (масла), тому що вони беруть участь у будівництві нервової системи та інших тканин організму.
  2. Не слід надмірно солити або додавати цукор в страви для дітей, тому що це неправильні звички в харчуванні, які пізніше сприяють надлишку ваги і гіпертонії.
  3. Не слід уникати продуктів, які вважаються алергічними без виразних вказівок, а по закінченні року дитина повинна пробувати і звикати до різноманітних продуктів, самостійно виявляючи харчову алергію. Занадто монотонна дієта може обмежувати апетит малюка.
  4. Не потрібно турбуватися худим силуетом дитини в періоді посиленого зростання. Це не свідчить про нестачу харчування дитини, лише про використання енергетичних (жирової тканини) резервів для «будівельних матеріалів» в організмі.
  5. Не слід надмірно роздроблювати продукти, тому що таке споживання не дозволяє дитині навчитися гризти тверду їжу. У майбутньому він може неохоче їсти продукти, що вимагають кусання і жування.
  6. Не слід застосовувати в харчуванні дітей відрядних альтернативних засобів – вегетаріанських, макробиотической та інших. Невміле застосування таких способів харчування дитини може призвести до живильного дефіциту і навіть гальмування росту і розвитку дитини.

Харчування дітей: принципи компонування меню

– І сніданок: варто подати молочний суп або теплий молочний (кава, какао, баварка) напій. Крім того, слід подати випічку з маслом, копченостями, сиром або яйцем, краще у вигляді паст, сиру. Рекомендується додаток овочів або фруктів.

– II сніданок: повинен трохи пом’якшувати відчуття голоду перед обідом, але не повинен бути занадто калорійним. Добре подати маленький шматок хліба з додатком білкових (сирка, копченостей) або овочевих продуктів, а для пиття соки. Можна подати фруктовий (близько 1 склянки) йогурт.

– Обід: повинен складатися з супу, другої страви і легкого десерту. Супи ми варимо на вегетаріанських (рекомендовані супи з виразним смаком, як помідорні, огіркові, червоний борщ) відварах. Супи можна забілювати молоком, вершками і можливо згущувати мукою. Друге блюдо повинне укладати: овочі, білковий (м’ясо, яйце, сир) також вуглеводний (рис, картопля, галушки, кашу) продукт. На десерт досить компот або порцію свіжих фруктів.

– Полудень: повинен бути, маленький і складати солодку їжу. Можна подати порцію пирогів, або молочний коктейль, фруктовий мус, желе. Можна також подати фрукти або фруктові продукти переробки.

– Вечеря: повинна бути з вареної їжі. Видумувати довго не варто, що приготувати на вечерю це можуть бути варені овочі і овочево-м’ясні продукти, але також випічка та напої з молока.

У раціоні дитини порції повинні бути невеликі, краще коли дитина захоче добавку, ніж змушувати його їсти. Якщо ми хочемо, щоб дитина з’їдала головну їжу, не варто йому нічого подавати між їжею. Перед їжею слід уникати виснажливих, далеких прогулянок, можливий 10-15 хвилинний відпочинок. Слід також звертати увагу, щоб дитина не очікувала занадто довго біля столу.

Пам’ятайте, що звички і поживні преференції з дитинства можуть проектуватися на наші майбутні звички, пов’язані з харчуванням через усе життя. Крім того недбалості в дієті дитини можуть обмежувати ключові для розвитку поживні (білок, кальцій, залізо, вітаміни) речовини, через що наша радість не досягне максимуму своїх можливостей, може мати погану кондицію, самопочуття і меншу стійкість до хвороб. Раціональне харчування важливо в будь-якому віці, але для такого малюка є ключовим для розвитку.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...