ГРВІ НА РАННІХ ТЕРМІНАХ ВАГІТНОСТІ: ЯК ЛІКУВАТИ

Організм слабшає і стає більш вразливим перед хворобою вже на тих термінах, коли жінка ще не знає про своє особливе становище.

Перший триместр вагітності – дуже хвилюючий час. Жінка ще пристосовується до свого нового статусу і способу життя, організм перебудовується, але одночасно стає дуже легко підхопити застуду, особливо в холодну пору року.

Складність становища також в тому, що необхідно думати не тільки про своє здоров’я, але і про благополуччя малюка, а тому не можна безконтрольно приймати ліки на свій розсуд і лікувати ГРВІ так, як ви звикли робити це раніше.

Чим небезпечна ГРВІ для дитини

Відзначимо, що хвороба не обов’язково відіб’ється на вашій дитині. Набагато важливіше заспокоїтися і не допускати зайвого стресу: так ви швидше видужаєте і зменшите вплив хвороби на малюка. Проте варто сказати про потенційні загрози.

На терміні до 4 тижнів вірус може спровокувати викидень. Оскільки зазвичай на цьому терміні жінка ще не знає про вагітність, то для неї це буде просто початком місячних.

Як вважають лікарі і показує практика, на ранніх термінах (до 6 тижнів) хвороба або абсолютно згубно впливає на ембріон і перериває вагітність, або взагалі ніяк не відбивається на майбутньому малюка, і він розвивається в нормальному режимі.

Період до 12 тижня вагітності – дуже відповідальний: в цей час закладаються майбутні органи дитини. Важливо не приймати ліки без призначення лікаря, щоб їх токсична дія не відбилася на здоров’ї малюка. Але і повністю відмовлятися від призначених ліків не можна, це теж може сильно нашкодити і вам, і дитині.

Як лікують ГРВІ на ранніх термінах вагітності

  1. Для лікування горла добре допомагає полоскання содою, фурациліном, хлорофіліптом.
  2. При нежиті також варто скористатися розчином соди для промивання, а також закапувати ніс краплями на основі сольових розчинів або рослинних компонентів.
  3. Судинозвужувальні краплі можна застосовувати тільки в крайньому випадку і з дозволу лікаря. Оскільки вони погіршують кровообіг в плаценті, краще взагалі уникати їх застосування.
  4. При кашлі прописують льодяники і таблетки на натуральній рослинній основі.
  5. Температуру можна збивати парацетамолом, стандартною дозою. Температуру менше 38,5 збивати не можна.
  6. Вагітній потрібно багато пити рідини: воду, відвар ромашки і шипшини, слабкий чай з додаванням меду і лимона.
  7. Повний спокій: як фізичний, так і емоційний. Не переймайтеся про те, що не сталося, відкладіть в сторону телефон і присвятіть час медитації або сну.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...