Грудне вигодовування і робота: як поєднати

kormlenie1У наш час багато жінок намагаються чим швидше з декрету вийти на роботу: одні — влаштовувати свою кар’єру, інші — щоб допомогти чоловікові наповнювати бюджет сім’ї. А як же бути малюкові, якому потрібне материнське молоко і спілкування з мамою. Потрібно правильно організувати грудне годування, щоб не було необхідності переводити дитину на суміші.

Коли виходити на роботу 

Психологи вважають, що оптимальним часом виходу на роботу є 4-6 місяців після пологів.  Якщо вихід на роботу стався несподівано, то перші кілька днів малюк може побути і на суміші вдень, а ви в цей час на роботі повинні зціджуватися. Не лякайтеся, що спочатку молока при зціджуванні буде не багато. З часом організм налаштується на ваш ритм і буде виробляти потрібну кількість молока.

Як зберігати молоко

Зберігати молоко можна:

при кімнатній температурі — 10 годин (якщо, звичайно, за вікном не спекотне літо);

в холодильнику — 48 годин;

в морозилці — до 6 місяців.

Виходьте на роботу поступово 

Намагайтеся виходити на роботу поступово, не відразу на повний день, а так, щоб малюк мав можливість звикнути до вашої відсутності.

Поки мами немає вдома 

Виходячи на роботу, подумайте, хто буде доглядати вашу дитину. Малюк має призвичаїтися до няні і до того, що його годуватимуть із пляшечки.

Зціджуємось на роботі 

Обов’язково регулярно зціджуйте молоко на роботі. Поясніть керівництву свою ситуацію, швидше за все, вам підуть на зустріч і не будуть проти вашого відлучення недовгого.

Коли мама вдома 

Постарайтеся повертатися додому непоміченою, швидко переодягайтеся і приходьте до малюка вже в домашньому одязі, ніби ви нікуди і не ходили. Дитина, швидше за все, відразу ж попросить груди — не відмовляйте їй, адже він скучив. Будьте  готові і до того, що збільшиться кількість вечірніх і нічних годувань — так малюк компенсуватиме вашу відсутність удень.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...