Груди після пологів: догляд та відновлення

Груди після пологів догляд та відновленняПройшовши вагітність і пологи, будь-яка жінка на планеті, хоче повернути собі і своєму тілу колишню красу, яка напевно була втрачена, через різноманітні зміни в організмі, що втім, і не дивно, адже саме в красі, таїться успіх будь-якої жінки.

Дитячі коляски, ліжечка, підгузники і всілякі іграшки, все це звичайно добре, однак, на цьому проблеми тільки починаються, і однією з найбільш частих проблем є проблема відновлення грудей після пологів.

Груди після пологів, є найбільш неспокійною частиною тіла кожної жінки, адже вона терпить найбільші зміни, не кажучи, звичайно ж, внутрішньоутробні зміни. Так вже пішло, що за свої груди, жінка переживає найбільше, тим більше що навіть після пологів. Груди також переживають деякі зміни: постійно збільшуються, знову зменшуються, наповнюються молоком і годують малюка. Та що тут вже й говорити, адже ще під час вагітності, в грудях кожної жінки, відбуваються найрізноманітніші зміни.

Вже ближче до пологів, соски набухають, і форма видозмінюється, а вже після пологів зовсім змінюється абсолютно все: з’являється молозиво, а потім і молоко. Втім, не будемо марно витрачати час на розповідь про те, що тепер знає кожна жінка, що пройшла вагітність і пологи.

Груди після пологів: Післяпологовий мастит

Основною проблемою жіночих грудей після пологів, є саме післяпологовий мастит. Сам же мастит, є певним наслідком застою молока в складних за своїм складом грудних часточках. Що стосується видів маститу, так він ділиться на дві категорії: гнійний і негнійний.

Гнійний післяпологовий мастит – досить таки рідкісний випадок, але все ж, якщо ви відчуваєте різкий підйом температури свого тіла, і хвороботворні «грудки» в грудях, варто відразу ж дзвонити лікарю. Головне пам’ятати, що при гнійному маститі, категорично забороняється годування малюка грудьми, і швидше за все, лікарями буде призначено хірургічне втручання. Негнійний мастит не є причиною заборони на годування малюка грудьми, проте, жінці, чиї груди були піддана такого роду маститу, слід пройти ряд профілактичних обстежень. Приміром, напевно вам призначать фізіотерапію і прийом різних медичних препаратів.

Бережіть свої груди

Основним профілактичним впливом на груди при маститі, є постійне прикладання малюка до грудей, природно на вимогу, а не проти його волі.

Крім усього іншого, потрібно стежити і за станом сосків, адже вони можуть бути, і пожовані і навіть можуть потріскатися. На даний момент, існує безліч кремів, як від тріщин на сосках, так і від інших пошкоджень. Ще більш хороший варіант, це спеціальні накладки на соски, які захищатимуть груди, і в той же час, не будуть заважати наїдатися вашому малюкові.

До речі кажучи, зверніть увагу і на різні спеціальні бюстгальтери для годуючих матерів. Загалом, стежте за своїми грудьми, адже вона може вигодувати ще не одного малюка, а також, порадувати вашого улюбленого чоловіка.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...