Груди під час вагітності

krutis_grudyНабухання молочних залоз і підвищення чутливості грудей вважаються одними з перших наочних ознак настання вагітності. Як правило, ці явища стають відчутними вже через три-чотири тижні після зачаття. І це не дивно, адже в період вагітності груди майбутньої матері проходять серйозну підготовку до процесу годування малюка. Розглянемо зміни, що відбуваються, більш докладно.

Ріст грудей

Під час виношування малюка молочні залози матері істотно збільшуються в розмірах. Найбільш активне росту відбувається в перші 2-3 місяці після зачаття і безпосередньо перед пологами. Розмір грудей при цьому може збільшуватися в рази. Першопричиною метаморфоз, що відбуваються в організмі жінки, стають гормони прогестерон і естроген.Прогестерон сприяє активному розвитку залізистих тканин, а естроген виконує функцію стимуляторів розвитку молочних проток.

Зміна сосків

У період вагітності соски також видозмінюються. Найчастіше вони істотно темніють. Цей процес спровокований впливом гормонів, які безпосередньо впливають на пігментацію. Крім цього, на сосках з’являються невеликі вузлики, а самі вони стають опуклими. Відня на молочних залозах починають проявлятися більш яскраво. По завершенні грудного вигодовування ці ознаки проходять.

Вироблення молозива

Виділення з грудей у деяких жінок з’являються вже на шостому – сьомому місяці вагітності, у більшості – значно пізніше. Молозиво є попередником молока і являє собою білувату, жовтувату або ж прозору рідину. Виділяється воно невеликими крапельками.Утворюваний в організмі майбутньої матері гормон окситоцин є основною причиною цих виділень. Однак відсутність молозива не повинно стати причиною для занепокоєння – до пологів воно з’являється далеко не у всіх жінок, що теж цілком нормально.Наведемо також кілька рекомендацій, які допоможуть ефективно підготувати молочні залози до процесу годування.

• Відвідування мамолога. Візит до цього фахівця дозволить жінці познайомитися з корисними процедурами по догляду за грудьми під час вагітності та отримати безліч потрібної інформації. Мамолог розповість, як уникнути появи тріщин на сосках і запобігти застоям молока, а також призначить необхідні обстеження. Адже саме маленьке і незначне грудне новоутворення може істотно розростися і привести до несприятливих наслідків.

• Зміцнення грудей. Заходи щодо зміцнення грудей допоможуть жінці в подальшому уникнути тріщин на сосках. Корисно буде періодично протирати їх кубиками льоду або обливати холодною водою. Контрастний душ посприяє збереженню тонусу і форми грудей. Під час водних процедур можна проводити масаж мочалкою круговими рухами спочатку за годинниковою стрілкою, а потім проти неї. Майте на увазі, що подібні процедури протипоказані для сухої і занадто чутливої шкіри.

• Догляд за грудьми. Зміцнити груди допоможуть спеціальні креми, що продаються в аптеці. У них, як правило, міститься силікон і вітамін Е. На жаль, такі креми не зможуть прибрати вже існуючі розтяжки, але ефективно запобігатимуть виникненню нових. Тому починати користуватися цими засобами потрібно якомога раніше, бажано вже на етапі планування вагітності.

Таким чином, в період виношування дитини і наступної лактації молочні залози матері вимагають особливої уваги та догляду. Наведені рекомендації допоможуть не тільки успішно вигодовувати малюка, але і зберегти груди пружними і підтягнутими.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...