Граємо в розвиваючі ігри з школярем

Граємо в розвиваючі ігри з школяремНапевно всі дорослі погодяться, що важко знайти дитину, яка не любила б ігор. Це найулюбленіше заняття і дітей віком в 7 років. За допомогою гри можна відволікти, зайняти малюка, навчити чомусь новому, щось пояснити і, звичайно ж, виховати.

До того ж, розвиваючі ігри важливі для емоційного становлення дитини. У ігровій формі можна допомогти дітям 7 років справитися із страхом або тривогою, подолати якусь ситуацію, яка залишила неприємний слід в душі дітей 7 років. Наприклад, якщо малюк чогось злякався – розіграй з ним сценку цієї непростої ситуації (з іншим, але дуже схожим на твою дитину персонажем і, звичайно ж, з обов’язковим благополучним кінцем історії). А якщо дитина боїться лікарів, можна пограти з нею в лікарню і навмисно провести різні медичні процедури, пояснити навіщо вони потрібні. По суті, можна зробити висновок, що розвиваючі ігри дуже важливі практично в будь-якому віці дитини, у тому числі і для дітей 7 років.

У що цікаво грати дітям 7 років

Підростаючи, дитина міняється, відповідно його ігри і захоплення стають іншими. Вже в 5 років і до 7 років включно дітям буде цікава ролева гра. У ній сюжет відходить на задній план, головне – зіграти роль (важливо не просто повторити дії дорослої, а виявитися на його місці). Наприклад, якщо варити суп, то не в іграшковій каструльці, а допомагати мамі на кухні. Можна сказати, що граючи в ролеві ігри, дитина має нагоду прожити і в якійсь мірі відчути те, що йому поки недоступно в житті дорослих. Зіграти дорослого. Так піди ж на зустріч дітям 7 років і пограй з ним. Запропонуй дітям 7 років відтворити в грі декілька життєвих ситуацій. Дитина сам вестиме сюжет, а тобі ж дістанеться роль відомого. По ходу гри ти взнаєш багато нового і цікавого для себе про друзів дитини, вчительку, а також про свою сім’ю.

Як бачимо, найбільший плюс ролевої розвиваючої гри у тому, що дитина має нагоду приміряти на себе роль. В ході подібної гри дії дитини і його відношення до дійсності міняються, він починає відчувати себе частиною цієї дійсності, більше розуміти, чому саме так відбувається. Все це поза сумнівом важливо для його розвитку.

Якщо ви потрапили на розпродаж конструкторів ЛЕГО для найменших діток, можете сміливо його купляти. Це чудова розвиваюча і модна іграшка.

Гра за правилами для дітей 7 років

Також для дітей 7 років будуть цікаві ігри за правилами. Поступово ролева ідентифікація втрачає свою привабливість, і ролі стають чисто ігровими. Тобто дитина віддає собі звіт в своїх діях, розуміє значення ролей, в які він грає. Наприклад, якщо дівчинка грає з подружками в кухарі, то вона знає, що можна робити, а чого не можна в грі з життя дорослих. Є певні правила, яким потрібно слідувати (не можна грати з вогнем, потрібно бути обережною з ножем).

До ігор за правилами відносяться і різні настільні ігри, командні, спортивні.

Ігри і школа в житті дітей 7 років

Батьки повинні пам’ятати, що молодший шкільний вік – це час досить складного уживається в життя колективу. Разом з різними сюжетно-ролевими іграми познайомте дитину і з учбовими іграми, які покликані формувати необхідні навики і уміння для подальшого навчання. Це можуть бути ліплення, малювання, лото, настільні ігри з фішками, всілякі мозаїки, конструктори, пазли, головоломки. Подібні ігри здатні не тільки розважити дітей 7 років, але і розвивають у них фантазію, образне мислення, увагу, логіку, спостережливість, а також відточують дрібну моторику.

Ігри для дітей 7 років, не вимагаючі підготовки

Ще одна гідність ігор для дітей 7 років – в більшість з них можна грати де завгодно – удома, на вулиці, на прогулянці, в транспорті або дорожній пробці. Ці ігри не вимагають спеціальної підготовки або покупки якихось додаткових атрибутів, потрібна тільки твоя фантазія і бажання подарувати дитині свою увагу, навчити чомусь новому і корисному.

Наприклад, можна на льоту придумати декілька розвиваючих ігор для дітей 7 років:

Анаграми. Назви дитині декілька букв (Д, Р, В – дерево) і попроси його скласти з них слово або декілька слів. Можна збільшувати або зменшувати кількість букв. Потім поміняйся з дитиною ролями – хай тепер він дає тобі завдання скласти слово.

Пари слів. Гра відмінно розвиває пам’ять і логіку у дітей 7 років, учить дитину будувати смислові зв’язки. Говори дитині декілька слів (можна почати з 3-4, а далі – збільшувати), кожне з яких зв’язне в парі з іншим. Наприклад, свято – салют, армія – солдати, ліс – дерева, луг – квіти. Задача – дитина повинна постаратися запам’ятати друге слово з пари. Після ти називаєш перше слово з пари, ну а дитина повинна назвати відповідне друге.

Що буде якщо… Ця гра направлена на розвиток уяви у дітей 7 років. Отже, ти ставиш питання з продовженням на свій розсуд. Наприклад, «що буде, якщо… не стане зірок?… замість снігу з неба падатимуть крупинки цукру?…» Дитина, може дати декілька варіантів відповіді. У будь-якому випадку, після такої гри прекрасний настрій і дітям 7 років, і дорослим гарантовано.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...