ГПД (групи продовженого дня): плюси і мінуси

ГПДДля багатьох батьків ГПД стала рятівною паличкою: дитина знаходиться під наглядом дорослих, з ним роблять уроки, грають і годують. Але що краще – залишити дитину вдома одного, відправити після школи до бабусі і дідуся або ж довірити його педагогам?

До одного з головних мінусів продльонки батьки в першу чергу відносять нераціональне харчування. Погано й те, що багато дітей відмовляються їсти в шкільній їдальні, мотивуючи тим, що пропонована їм їжа не смачна. Гроші ж, які виділяються батьками на їжу, сучасні школярі витрачають в основному на такі шкідливі для здоров’я продукти, як газована вода, сухарики та чіпси.

До плюсів можна віднести і надмірне навантаження. Відправивши дитину в групу подовженого дня, багато батьків прагнуть навантажити його якомога більше. Крім того що в групі виконуються всі домашні завдання, багато школярів відвідують ще й спортивні секції, гуртки і факультативи. У результаті дитина вимотується за день повністю не тільки фізично, а й емоційно.

Для здоров’я дитини погано і те, що більшу частину дня вона проводить за партою, адже в ГПД не передбачені місця для ігор і відпочинку. Першокласник, який ще тільки освоюється в школі і дуже сильно втомлюється після 4-5 уроків, через пару годин проведених за партою в групі продовженого дня починає сутулитися, що в підсумку може призвести до сколіозу.

Говорячи про мінуси, можна відзначити і досить «прохолодне» ставлення до своєї роботи деяких педагогів. Відомі випадки, коли діти, що перебувають в групі продовженого дня йшли з території школи. Відсутність дитини помічалося тільки лише ввечері перед приходом батьків, коли викладач робив перекличку. Наслідки такої «неуважності» як ви розумієте, можуть бути досить жалюгідними.

Звичайно ж, у продльонки є і свої плюси. До них відноситься, наприклад спілкування з однолітками: дитина може швидко зблизитися з однокласниками (актуально це в першу чергу для першокласників).

Не варто забувати і про економію часу батьків. Зайняті роботою і домашніми справами мами і тата, які постійно відчувають дефіцит часу, ввечері забирають з продльонки награвшу і вигуляну дитину, з якою до того ж не потрібно робити домашні завдання. Їм залишається тільки нагодувати її, при необхідності викупати і укласти спати.

Психологи, які працюють в деяких ГПД, допомагають дітям з особистими проблемами, вчать їх концентрувати свою увагу і розслаблятися. Безсумнівно, все це дуже важливо для навчального процесу. Якщо ж дитина погано справляється з навчальними навантаженнями, в групу подовженого дня для неї можуть запросити педагога-предметника.

Для малозабезпечених сімей та сімей з середнім достатком важливо і те, що оплата за відвідування дитиною продльонки не стягується – батьками оплачується тільки харчування школяра, всі інші витрати держава бере на себе.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...