ГОТУЄМОСЬ ДО ЗИМИ: ХАРЧУВАННЯ ЦИТРУСОВИМИ

Харчування має відповідати потребам людини, які висуває, в тому числі, навколишнє середовище. Напередодні зими, настання холодів, загострення вірусних захворювань дуже важливо, щоб харчування, крім задоволення базових потреб, сприяло зміцненню захисних сил організму. Яскравим прикладом такої їжі є цитрусові. У чому ж полягає їх користь?

Бажання людини залишатися здоровою і бадьорою особистістю цілком природне, а правильне харчування є основним помічником в цьому питанні. Простим і смачним способом забезпечення організму необхідними вітамінами є вживання цитрусових. Апельсини, мандарини, грейпфрути, лимони відомі тим, що є чемпіонами за вмістом вітаміну С. Цей вітамін не виробляється організмом людини, а його вживання – життєво необхідна потреба. Він робить позитивний вплив на еластичність судин, травну систему, підвищує імунітет.

Вітаміни являють собою особливу групу органічних сполук, необхідних для здоров’я людини і належного функціонування організму. Хоча деякі сумніваються в користі вітамінних комплексів для здоров’я і, навіть навпаки, вважають їх шкідливими, все ж деяким людям вони необхідні.

Вітаміни для імунітету функціонують більш ефективно в комплексі з мінералами – цинком і селеном. Стакан води з лимонним соком або апельсиновий фреш, випиті вранці, здатні зарядити необхідною енергією на цілий день і створити природний бар’єр, що захищає від бактерій і вірусів. Такий захист дуже багато означає з настанням холодів через загострення простудних захворювань і авітамінозу, якому піддана більша частина суспільства.

Вітамін С – далеко не єдина корисна речовина, що міститься в цитрусових. Вони мають в своєму складі велику кількість фруктових кислот, вітамінів групи В, пектину і мінеральних солей. Апельсини і мандарини містять фруктозу і сприяють продукуванню серотоніну – гормону, що відповідає за позитивні емоції. Про це необхідно пам’ятати, коли підійде час перекусу. Замість традиційної шоколадки краще віддати перевагу апельсину або  мандаринам – вони гарантовано принесуть користь організму.

Від нестачі сонячного світла взимку особливо страждають діти. Його нестача позначається не тільки на настрої, але і на загальному самопочутті. Дитину стає важче розбудити і зібрати в дитячий садок або школу, коли за вікном ще темно. Піклуючись про правильне харчування, варто запропонувати їй на сніданок улюблену кашу зі шматочками цитрусів або свіжовичавлений сік – це обов’язково підніме настрій і зарядить енергією на цілий день.

Цитрусові є просто незамінними продуктами для підтримки здоров’я організму. Вони здатні відшкодовувати нестачу кальцію в організмі, особливо це актуально, якщо харчування бідне на продукти тваринного походження. У разі нестачі вітамінів знижується імунітет і захист від вірусів і людина може захворіти. Для нормального функціонування організму необхідні вітаміни, що сприяють зміцненню кісток, що підтримують нервову систему людини.

Апельсини і мандарини містять велику кількість магнію і калію, необхідних для повноцінної роботи серцево-судинної системи. Стакан апельсинового соку допоможе зберегти еластичність судин і уповільнити перебіг запальних процесів в організмі. Сік грейпфрута сприяє поліпшенню травлення. Говорячи про користь цитрусових і здорове харчування в цілому, неможливо не відзначити такий продукт харчової промисловості, як лимонна кислота. Люди навчилися синтезувати її з лимонів вже дуже давно, але її користь в харчуванні неможливо переоцінити досі. Вона здатна регулювати кислотність продуктів і захищати їх від руйнівної дії важких металів, тому широко застосовується в кулінарії і при консервуванні продуктів. Що стосується впливу на людський організм, то вона сприяє виведенню токсинів з організму.

Правильне харчування і сучасний темп життя – речі часто несумісні. Адже люди в гонитві за більш смачною, дешевою їжею швидкого приготування стали вживати величезну кількість жирних, солодких, борошняних виробів, які ускладнюють травлення. Лимонна кислота бере найактивнішу участь в процесах метаболізму людини і сприяє прискореному спалюванню вуглеводів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...