Готуємо тіло до пологів!

tilo-i-vagitnistВагітність накладає на жінку масу зобов’язань, найголовніше з яких – зберегти життя і здоров’я собі і малюкові. Саме тому настільки пильна увага приділяється протіканню вагітності та підготовки до пологів. Треба відзначити, що процес підготовки до пологів включає в себе безліч аспектів: моральний настрій на позитивний результат,придбання всього необхідного для пологового будинку, придане для малюка і звичайно ж, фізичну готовність призвести малюка на світ.

Дійсно, ключову роль в родовому процесі відіграє стан м’язів черевної порожнини і піхви жінки. Міцні, натреновані м’язи сприяють швидкому просуванню плода по родових шляхах, а також значно скорочують тривалість пологів. Крім того, вони запобігають розривам під час потуг, допомагають жінці швидко відновити колишню форму, прибрати все зайве. Але для того, щоб цього домогтися, необхідно не забувати про три прості правила під час вагітності:

  • Треба якомога більше рухатися ( з частими перепочинками і загальним відпочинком);
  • Займатися фізичними вправами;
  • Не переїдати;

Рух – життя!

Багато майбутніх мам бояться і крок зайвий зробити через свій кругленький животик. А даремно! Виявляється, активний спосіб життя сприяє травленню, позбавляє від зайвої ваги, а також робить тіло витривалим і підтягнутим. Звичайно, все це потрібно робити не на останньому подиху, а в міру розумного. Бажано після кожної години руху дати собі можливість прилягти, високо піднявши ноги. Чим частіше жінка буде відпочивати, тим краще буде себе відчувати!

Спорт – сила!

Доведено, що фізичні навантаження під час вагітності покращують кровообіг і насичення киснем плода, тренують м’язи матки і черевної порожнини. Що не може не відбитися на пологах. Однак, далеко не всякий вид спорту підходить вагітній жінці. Перш ніж зважитися на які або навантаження, проконсультуйтеся з гінекологом, заручіться його згодою і підтримкою.

Найбільш безпечним вважається фітнес і плавання в басейні. Якщо ви сумніваєтеся в тій чи іншій вправі і боїтеся переоцінити свої сили, то найкраще скористатися послугами особистого тренера. Їх легко можна знайти на курсах для вагітних, приватних спортзалах і т.д.

Іноді вагітна жінка, через зміни в гормональному фоні, відчуває в собі такий приплив сил, що легко може перестаратися з навантаженням. Така поведінка може призвести до дуже плачевних наслідків: болям внизу живота, кров’янистим виділенням, і навіть перериванню вагітності.

Їсти, щоб жити, а не жити, щоб їсти

Переїдання не тільки псує фігуру майбутньої мами, а й призводить до ряду захворювань: гіпертонії, аритмії, задишки, набряклості і т.д. М’язи при цьому втрачають свою еластичність і пружність, що в процесі пологів може зіграти злий жарт із вагітною.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...