ГОТУЄМО ШКІРУ ДО ЗИМИ

Зима – не найсприятливіший час для нашої шкіри. Холод, вітер, різкі перепади температури – всі ці додаткові навантаження призводять до того, що шкіра надмірно пересушується, лущиться, тріскається.

Це неприємно і некрасиво, але цього можна уникнути, якщо зрозуміти, що відбувається зі шкірою взимку і допомогти їй «пережити» несприятливу пору року.

Зимові додаткові навантаження на шкіру

Чому взимку наша шкіра «страждає» більше ніж в інші пори року? На це існує кілька причин.

Зимова погода часто буває екстремальною. Низька температура повітря в поєднанні з пронизливим холодним вітром негативно впливають на шкіру, руйнуючи її захисну плівку і пошкоджуючи структуру.

Перепад температур. Протягом дня багато разів низькі температури і пронизливий вітер на вулиці змінюються теплом приміщень. Коли з теплого приміщення ми виходимо на вулицю, шкіра моментально реагує на зміну умов навколишнього середовища звуженням кровоносних судин. При цьому погіршується живлення шкіри і сповільнюється обмін речовин. Потрапляючи в тепло, шкіра навпаки швидко розширює капіляри, щоб вчасно вивести надлишки тепла з організму. Багаторазово повторені протягом дня такі «вправи» позначаються на стані шкіри не в кращу сторону.

Занадто сухе повітря в приміщеннях. Взимку в приміщеннях повітря часто занадто пересушене. Це сприяє надмірному вилученню вологи зі шкіри, створюються всі умови для її лущення.

Нестача вітамінів. Сезонне зниження вживання овочів і фруктів сприяє появі авітамінозу, який негативно позначається на стані шкіри: слабшають її захисні властивості.

В результаті шкіра не завжди в змозі впоратися з несприятливим впливом зовнішніх чинників, і ми отримуємо «зимові» шкірні проблеми.

Характерні проблеми шкіри в зимову пору року:

Пересушування. Шкірний покрив стає занадто сухим, втрачає м’якість і еластичність.

Лущення. Клітини шкіри занадто інтенсивно піддаються зроговінню і відмирають. При цьому шкіра набуває неохайного вигляду.

Поява мікротріщин. Пересушена шкіра часто тріскається, при цьому тріщини можуть кровоточити і викликати неприємні відчуття.

Почервоніння. Почервоніння шкіри може бути природною реакцією на вплив контрастних температур. Але в деяких випадках почервоніння може бути симптомом обмороження першої стадії.

Обмороження. Це вже не дрібна проблема, а серйозна травма, лікування якої вимагає обов’язкового втручання лікаря. Під час обморожень 3-4 стадії спостерігається омертвіння великих ділянок шкіри, їх відторгнення й утворення рубців.

Виникнення кропив’янки (холодова алергія). Це аутоімунна реакція організму на холод, яка найчастіше пов’язана з розвитком інших захворювань організму. Холодова алергія вимагає обстеження всього організму і усунення причини, яка спровокувала її виникнення.

Як допомогти шкірі зберегти красу?

  • Для очищення шкіри використовуйте м’які засоби. Звичайне мило в зимовий час потрібно скасувати і замість нього використовувати зволожуючий гель або мило з кремом. Користуйтеся зволожуючими кремами. Зволожуючий крем підживить вологою і допоможе сформуватися захисній плівці, яка «не допустить» виникнення небажаних станів шкіри. Але важливо пам’ятати, що зволожуючі креми не можна наносити перед виходом на вулицю.
  • Застосовуйте захисні креми, які спеціально призначені для використання в зимовий час. Такий крем, нанесений на відкриті ділянки шкіри, створить захисний бар’єр, який огороджує шкіру від несприятливого впливу вітру і холоду. Використовуйте м’які скраби. Взимку видалення ороговілих частинок шкіри з її поверхні залишається актуальним. Але важливо не пошкодити ослаблену шкіру, тому варто застосовувати скраби м’якої дії.
  • Живильні і зволожуючі маски – необхідний компонент зимового догляду за шкірою. Вони допоможуть шкірі взимку отримати необхідні речовини і захистити її від пересихання. Добре також використовувати маски з травами, які мають протизапальні властивості, наприклад з ромашкою.

Суха, роздратована шкіра, яка лущиться, не додає нам привабливості і навіть вносить елемент неохайності в наш образ. Не допускайте цього! Використовуйте засоби, що дозволяють підтримувати нормальний стан шкіри цілий рік. І нехай ваша шкіра буде здоровою і красивою!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...