Готуємо разом із дітьми хліб “Піта”

pitaПорожній усередині італійський хліб цікаво готувати разом із дітьми, спостерігаючи, як тонкі коржі на очах “роздуваються” в пишні кульки. А ще малечі сподобається начиняти хліб різною смакотою.

Інгредієнти: 

400-500 г борошна;

7 г сухих дріжджів;

1 ст. л. солі;

1 ст. л. оливкової олії;

250 мл води.

Приготування: 

Змішайте борошно, дріжджі і сіль у великій мисці. В іншій змішайте олію і воду, потім додайте половину борошна, вимішуючи в одному напрямку, поки не вийде густе тісто.  Домісіть решту борошна. Покладіть тісто в миску, накрийте рушником і залиште в теплому місці на 0,5-2 години. Потім знову місіть тісто 10 хв. або до гладкості. Змастіть олією миску, покладіть у неї тісто, знову накрийте і залиште в теплому місці на 1 годину або поки тісто не підніметься в два рази.

Готове тісто розділіть на 6-10 частин і скачайте їх у кульки. Занурте руки в борошно, розпластайте кожен шматок, а потім розкачайте в кружечки товщиною 1 см. Залиште заготовки на 30-40 хв. Розкачані коржі накрийте рушником, поки ви робите інші піти.

Розігрійте духовку до 220-240 градусів. Наповніть яку-небудь форму для запікання або запасне деко водою і поставте на дно духовки. Для випікання використовуйте або деко, яке не підгорає, або змастіть звичайне деко олією. Покладіть по 2-3 піти на гаряче деко і запікайте в самому гарячому місці духовки 2-3 хв. (на верхньому рівні). Піти повинні вирости і зарум’янитися.

Якщо все зроблено правильно, то, надрізавши піту по ребру, ми отримаємо порожню усередині кишеньку, яку можна наповнити будь-якою начинкою.

Примітка:

Піта традиційно випікається в Італії з прісного дріжджового тіста в дуже гарячій печі на аркуші фольги, покладеному прямо на решітку, щоб під впливом пари, що виходить, тісто роздулося, а потім, охолонувши, «впало», і піту можна було б легко розділити на половинки або надати їй вид кишеньки. Якщо випікати піту в не дуже гарячій духовці тривалий час, то ви не отримаєте потрібної структури, а якщо не користуватися фольгою, а випікати піту прямо на кам’яній поверхні печі або підстелити пекарським папером, то від сильного жару на тісті утворюється тверда коричнева кірка і воно не росте. Готові піти зазвичай загортають в аркуш фольги великого розміру і залишають так остигати. Вживають піту тільки теплою, зайві піти зазвичай охолоджують і заморожують загорнутими у фольгу. Перед вживанням піти розморожують, складають одна на одну, загортають у фольгу і кладуть в гарячу піч хвилин на 10-15 (якщо ви гріє піту в духовці, то краще розігріти останню до температури 150 градусів).

Смачного!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...