Готуємо кімнату для малюка

kimnata-dlya-dytynyЯк тільки в сім’ї стає відомо про швидке поповнення, як правило, у майбутніх батьків прокидається величезне бажання змін і поліпшення якості життя. У більшості випадків затівається підготовка кімнати до народження малюка, трохи рідше – розширення житлової площі за рахунок купівлі нової квартири або приватного будинку. Але в тому і в іншому випадку пару чекає ремонт.

Ні, безумовно, сам по собі ремонт, і ті цілі, які переслідують батьки при цьому – справа потрібна. Адже здорово, що дитина з перших днів свого життя буде жити в чистому і охайному приміщенні, у нього буде своя кімната або хоча б куточок, обладнаний під його потреби. Але психологи відзначають одну дуже поширену помилку: затіваючи ремонт, батьки вкладають у нього занадто багато коштів. Купуючи дорогі шпалери для стін, використовуючи елітні фарби або штукатурки, наймаючи дизайнерів і т.д., вони геть забувають про те, що все це робиться для маленького чоловічка, якому тільки належить вчитися цінувати речі.

Основне завдання його на перші п’ять років – пізнавати світ. І виконувати він його буде, до речі, дуже відповідально і якісно: абсолютно всі випробує на зуб, на міцність, профпридатність і т.д. Тому не дивуйтеся, якщо малюк не «зрозуміє» ваш порив поклеїти в його кімнаті хай і екологічно чисті, але дуже дорогі шпалери. Будьте впевнені, рано чи пізно він пройдеться по них фломастером чи кульковою ручкою, його раз у раз буде підбивати випробувати на них свої таланти художника. Також одного разу йому захочеться перевірити чи добротно приклеєні шпалери, чи не впадуть вони комусь на голову – ретельно відірвані шматочки шпалер будуть валятися скрізь і всюди і на це йому буде не шкода ні своїх сил, ні часу.

Та ж доля може спіткати і дорогу люстру, привезену з Китаю стародавню вазу та інші цінні для серця батьків речі – одного удару м’ячиком, кубиком або машинкою буде цілком достатньо. Звідси і крики, покарання, нескінченні читання моралей, нерви і переживання.

Як цього уникнути?

Психологи радять робити ремонт у кімнаті для дитини, а не себе коханих. Вибирайте красиві, але недорогі речі. Якщо ви обираєте шпалери, то будьте готові до того, що через кілька років їх доведеться переклеювати. Обов’язково залиште рулон шпалер на «всякий пожежний» випадок: раптом доведеться рятувати стіну від розлитого на неї компоту або чаю,протирань, фломастерів і т.д.

Обов’язково приберіть з кімнати дитини всі потенційно небезпечні предмети: вази, дзеркала, ножиці, свічки і т.д. Зробіть його кімнату комфортною і безпечною, тоді і спокус буде у малюка менше, і ваші нерви здоровіше.

Купуючи меблі, зробіть акцент на практичності і безпеці, а не на красі. Маленькі діти часто вдаряються об гострі кути, не вписуються в повороти і т.д., Тому нехай у меблів буде трохи, а їх краї будуть закруглені.

Вже давно доведено, що килими є прекрасними пилозбірниками. Тому або повністю виключіть їх з інтер’єру кімнати дитини, або приділяйте прибирання та чищеннюналежну увагу.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...