• Без категорії

Готуємо груди до годування

Готуємо груди до годування У нашому мало годуючому грудьми суспільстві, грудне вигодовування представляється таким таємничим, неймовірно складним, важко здійсненним процесом, що ми не можемо уявити собі успішність процесу годуванні грудьми без підготовки. У нашому цивілізованому суспільстві, де жінка до власних пологів бачить немовлят здалеку, що мирно смокчуть пустушку в колясках, потрібна підготовка – і до пологів, і до грудного вигодовування.

Фізична дія на груди під час вагітності (натирання шкіри соска грубою матерією і ушивання в бюстгальтер різних ганчірочок) потрібна, як раніше вважалося, для того, щоб уникнути тріщин в післяродовий період. Зараз відомо, що краща профілактика тріщин соска – це правильне захоплення дитиною грудей, адекватне поводження з грудьми самої мами (забирати груди, не травмуючи сосок, не мити груди до і після кожного годування).

При будь-яких маніпуляціях під час вагітності з шкірою соска і ареоли важливо пам’ятати, що тим самим ми стимулюємо рефлекс виділення окситоцина – гормону, який може викликати скорочення мускулатури матки. А чи потрібні нам пологи раніше терміну? Більшість фахівців з грудного вигодовування сходиться на думці, що механічна дія на груди під час вагітності не має особливого сенсу для подальшого успіху в годуванні грудьми. Те ж саме можна сказати про спеціальне гартування грудей.

Для всіх вагітних підійдуть спеціальні вправи для зміцнення грудних м’язів, адже більшість змін з грудьми відбувається під час виношування дитини, а стаж годування вже не впливає на форму грудей. Наприклад, “ножиці”, руки перед собою; або долоні тиснуть один на одного перед грудьми на видиху, лікті в сторони. Вправи під час вагітності обов’язково робити тим жінкам, які дуже хвилюються з приводу змін зовнішності після пологів. Очевидно, що дані вправи також не впливають на успішність грудного вигодовування, а забезпечують майбутній мамі збереження жіночої привабливості.

Як же насправді можна готуватися?

1. Під час вагітності якомога більше спілкуватися з годуючими жінками, які одержують від цього процесу безмірне задоволення і згодні говорити про це годинами. Також підійдуть для позитивного настрою годуючих мам, що згадують про щасливий, смоктального часу з особливою ностальгією.

2. Активно готуватися до хороших пологів: спеціальні фізичні вправи, психологічний настрій, загальнооздоровчі процедури, відвідини спеціальних курсів.

3. Особливу увагу звернути на місце такої значної події – пологів. Можна вибрати пологовий будинок, що дотримується ініціативи ВІЗ ЮНІСЕФ “Лікарня, доброзичливого до дитини”, де, швидше за все, основні принципи успішного грудного вигодовування дотримуватимуться. Також добре до пологів всі питання по догляду за дитиною, обговорити з людьми, які будуть в них, так чи інакше, брати участь.

4. Читати корисну, сучасну літературу, де описаний спосіб життя з маленькою дитиною, літературу, в якій закликають маму діяти інтуїтивно, прислухатися до свого малюка. Як правило, це книги багатодітних батьків: що не втрачають своєї актуальності Никітіни Борис і Олена, незвичайно популярні у всьому світі Серз У. і М., засновниця першої в нашій країні групи підтримки грудного вигодовування Цареградська Ж. В. Зовсім особлива книга, яку добре б прочитати кожній вагітній – Ж. Ледлоф ” Як виростити дитину щасливим”.

5. Якщо є які-небудь сумніви у власній здатності годувати грудьми, то прагнути дозволити їх до пологів: відвідати лекції з грудного вигодовування, поговорити з консультантом по лактації. Якщо ж після отримання всієї необхідної інформації, Ви упевнені, що проблема дійсно є, то можна розробити план по її рішенню.

6. Готувати до годування не тільки себе, але і всіх родичів, думка яких для Вас важлива, регулярно проводити з ними роз’яснювальну роботу, брати з собою на лекції, рекомендовану літературу читати спільно. Обговорити з близькими людьми реальну допомогу мамі під час налагодження процесу грудного вигодовування

7. Усвідомлювати, що перші півроку при годуванні на вимогу немовля в основному живе у мами на руках, тому поклопотатися про організацію простору : продумати місця для відкладання малюка в кожному приміщенні, де буває мама протягом дня, поклопотатися про зручне ліжко для сумісного сну з малюком. Цілком вірогідно, Вам знадобляться пристосування для перенесення малюка – слінг або перев’язь.

“Так що ж це, виходить, до успішного грудного вигодовування готуємо не груди, а … голову?” Так, саме так. На жаль, найчастіший неуспіх в годуванні буває тому, що жінка в своїй свідомості не готова до ролі годуючими грудьми жінки, сумнівається в необхідності процесу природного вигодовування, сумнівається в своїх власних силах або не має в своєму розпорядженні достатньої інформації. Кожна жінка здатна вигодувати грудьми власної дитини, пам’ятайте про це, навіть якщо Вас переконуватимуть в зворотному!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...