Гостьовий шлюб: за чи проти?

Гостьовий шлюбНочами – запекла битва за ковдру. Ранковий підйом – виключно синхронний. Все це побутова сторона так званого «традиційного» шлюбу. Гостьовий шлюб, позбавлений цієї повсякденної рутини, викликає осуд супротивників і схвалення прихильників.

Ті, хто вибрав цю форму сімейного життя, кинули своєрідний виклик суспільству, посмівши показати своїм існуванням, що кожен день спільного життя може стати святом. На їхню думку, створювати сім’ю випливає, зовсім не виходячи з мотиву, «щоб було кому склянку води подати на старості років», а з тими людьми, з якими приємно і легко знаходитися поруч.

Забобони беруть гору

Одним з головних аргументів прихильників традиційних сімей залишається виховання дітей: на їхню думку, дитина має рости в повній сім’ї, де батько і мати виконують відведені їм традицією ролі. Тільки така модель сім’ї вважається єдино прийнятною. Очевидно, цим пояснюється той факт, що величезна кількість жінок терпить поруч із собою алкоголіків і любителів рукоприкладства або походів «наліво». Звичайно, не в кожній традиційній сім’ї спостерігається подібна сумна картина. Проте подібними «жертовними» настроями пройняті доводи більшості прихильників «звичайних» сімей.

Хто ходить в гості … іноді

Якщо мова йде про якісь гарантії на майбутнє, то в цьому плані традиційний шлюб надійніше гостьового. Однак відчуття, що партнер «нікуди не дінеться», не більше, ніж ілюзія. У гостьовому ж шлюбі подружжю властива більш твереза ​​оцінка дійсності, адже, насправді, в житті слід розраховувати, насамперед, на самого себе. А спільний побут і поготів не може стати гарантом вірності подружжя або захистом від нещасних випадків. Крім того, спільний побут – далеко не обов’язкова умова для наявності в сім’ї згуртованості, щастя і любові.

Серед противників гостьового шлюбу чимало й тих, хто опинився в ньому не по своїй волі (з причини житлових умов або фінансових труднощів, наприклад). Звичайний шлюб також може з часом перетворитися на гостьовий. І такі приклади історія знала й раніше, коли, наприклад, дружина залишалася в садибі, вела там господарство, а чоловік вирішував проблеми в місті, відвідуючи маєток кілька разів на сезон.

З усього вищесказаного можна зробити висновок: гостьовий шлюб не створений для тих, кому необхідно постійна присутність поруч з ним партнера, хто бажає бути з ним не тільки в радості, але і в горі, виховувати разом дітей і радіти кожному їх слову і кроку.

Переваг все ж таки більше

Якщо ж спільне виховання дітей не представляється вам привабливим і у відчутті (ілюзії?) Захищеності ви не потребуєте, то гостьовий шлюб може стати непоганою заміною традиційного, при цьому зберігши атрибути останнього, наприклад, штамп у паспорті. Офіційна реєстрація захистить права подружжя і дасть відчуття того, що ви все-таки чиясь дружина. Крім цього, при гостьовому шлюбі вивільняється велика кількість часу, який можна витратити на свій розсуд: на кар’єру або навчання – саморозвиток, загалом. Також в гостьовому шлюбі гарантована свіжість і незаїждженям почуттів (не виникає відчуття, що партнер перетворився на якусь частину вашого тіла). При цьому вижити в гостьовому шлюбі зможуть тільки незалежні від думки сторонніх люди.

Підсумовуючи, можна сказати, що така форма подружніх відносин, як гостьовий шлюб, створена для зрілих, незалежних і впевнених у собі людей, яким не потрібно постійна присутність у боки партнера, щоб відчувати себе щасливим. Правда, як показує практика, краще, якщо гостьовий шлюб стане одним з етапів сімейних відносин, як правило, перехідним. Тому що, якими б раціональними партнери собі не здавалися, настане час, коли спільне проживання буде здаватися єдино можливим середовищем проживання. Нехай з рутиною, але такоюд довгоочікуваною і перевіреною на досвіді багатьох поколінь.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...