Гостьовий шлюб, як підвид відносин на відстані

Гостьовий шлюб, як підвид відносин на відстаніОстанні роки все більше і більше пар живуть в, так званому, гостьовому шлюбі, розхвалюючи принади цього «досягнення сучасної цивілізації» рідним і знайомим. Сьогодні ми спробуємо розібратися як він виглядає. Чи справді так здорово, якщо чоловік регулярно їздить до своєї ненаглядної дружині в гості?

Що ж таке гостьовий шлюб? Молодіжний писк моди або нова ера в питаннях відносин? Об’єднання двох егоїстів, які не бажають нести відповідальність один перед одним, союз людей, які панічно бояться втратити свободу або ж ідеальна можливість уберегти сімейний корабель від штормів і буревіїв на тлі побутових негараздів? Що, зрештою, робити нам – «непосвяченим», кусати губи від заздрості або ж голосно засуджувати «нерозумних побратимів»?

Взагалі, строго кажучи, визначення гостьового шлюбу було дано досить давно. У перекладі з «ожеговского» і «Далівського» на мову «широкого кола читачів» це законний союз чоловіка і жінки, які проживають у різних квартирах, містах, країнах. Вони можуть їздити один до одного. Проводити разом відпустки або вікенди, можливо, навіть жити під одним дахом кілька днів. Але спільного господарства не ведуть. Тобто кіно разом, плюшки – нарізно. Читаючи ці рядки, ви напевно подумки скрикнули: «Так про що ми взагалі говоримо! Он ще у моєї бабусі своячка тільки так і жила, зустрічаючись з «чоловіками» виключно в санаторіях. А сусід по сходовому майданчику, вільний художник, кожен місяць до себе нових «муз» запрошує ». Так-то воно, та не зовсім. Особливість гостьового шлюбу полягає в тому, що, по-перше, він законний. Тобто, як мінімум, зі штампом у паспорті, як максимум, з кільцями, фатою і танцями на столі в банкетному залі. По-друге, після всієї цієї колотнечі з весільними атрибутами подружжя зберігають один одному вірність. Простіше кажучи, ніякого відношення до «вільних зв’язків» або «цивільного шлюбу» ця родина не має.

Навіщо ж воно потрібно? Зазвичай прихильники гостьового шлюбу аргументують свій вибір, грунтуючись на ідеї, що побутові проблеми вбивають любов на корені. Пошук брудних шкарпеток під ліжком, процедура педикюру або суперечки з приводу миття посуду, на думку апологетів даної теорії, здатні звести нанівець самі романтичні почуття. На додаток вченими давно доведено, що в природі існує особливий підвид чоловіків, що мають схильність до бракофобіі. Іноді це захворювання передається у спадок. Але у нього є також яскраво виражений вірусний характер. Панічною боязню шлюбу можна заразитися в чоловічих компаніях. В особливо важких випадках хвороба переходить у хронічну форму, тому єдина можливість завести сім’ю з таким чоловіком – гостьовий шлюб.

Переваги відносин на відстані

  1. Рятує від домашньої рутини.
  2. Надає величезну кількість свободи.
  3. Позбавляє від необхідності «звітувати», погоджувати дії.
  4. Дружина являє собою щось ефемерне – романтичне, ні в якому разі не нагадуючи куховарку, няньку, посудомийку і покоївку в одному флаконі.
  5. Чоловік – бравий, вічно поголений мачо, який не має нічого спільного з предметом інтер’єру під назвою «тато з пультом перед телевізором».

Ще одна причина, по якій гостьовий шлюб стає все більш популярним – сучасні технології. Зараз знайти собі пару десь на іншому кінці планети простіше простого. Люди закохуються, одружуються …. Але елементарні побутові питання, пов’язані з роботою і переїздом не дозволяють зробити остаточний крок назустріч один одному.

Недоліки гостьового шлюбу

Він існує тільки в ідеальних соціально – економічних умовах. При найменших проблемах, будь то хвороба одного з подружжя, втрата роботи або житла, сім’я зазвичай розпадається.

Відповідальність за дітей повністю лежить на плечах мами.

Іншими словами, гостьовий шлюб – це проміжний етап у побудові відносин. Через деякий час він або переростає в справжній, або розвалюється. На жаль, останнє трапляється куди частіше.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...