Гормони в жіночому організмі: вплив на красу і здоров’я

Гормони в жіночому організмі: вплив на красу і здоров’яБаланс гормонів в організмі – основа краси і здоров’я жінки. Функція жіночих статевих гормонів (естрогенів) полягає в забезпеченні гладкої шкіри, жіночної фігури, фізичного здоров’я і гарного настрою. Чоловічі ж статеві гормони (андрогени) забезпечують сексуальний потяг, працездатність, відповідають за поведінку і емоції, підтримку постійної м’язової маси і роботу серцево-судинної системи.

Ключове – це баланс жіночих і чоловічих гормонів. У близько 10-20% жінок зустрічається порушення балансу гормонів з переважанням чоловічих. Основними проявами даного стану є акне (прищі на шкірі), підвищена жирність шкіри, ріст волосся на тілі та обличчі, випадання волосся на голові і порушення менструального циклу.

Найбільш часто такі прояви гормонального дисбалансу виникають у жінок у віці від 15 до 35 років. Важливо розуміти, що підвищений рівень чоловічих гормонів асоціюється з ризиком безпліддя (до 40%) і ускладненнями вагітності.

Допомогти жінці повернути красу може лікар-гінеколог спільно з лікарем-дерматологом.

Грамотний лікар, призначаючи на тривалий період комбінований оральний контрацептив, вирішує одночасно кілька завдань: ефективна контрацепція + нормалізація гормонального фону, корекція рівня чоловічих гормонів, регуляція менструального циклу жінки. А найважливіше – зменшення таких негативних симптомів, як вугрі на шкірі, жирність шкіри і волосся, а також небажаний ріст волосся на тілі.

Дуже важливо, щоб в показаннях орального контрацептиву було прописано лікування акне (вугрової висипки). Тільки такі препарати ефективно впливають на рівень чоловічих статевих гормонів і допомагають підтримувати красу і здоров’я шкіри.

У багатьох європейських країнах жінки приймають оральні контрацептиви не тільки з метою контрацепції, а й з метою поліпшення стану шкіри і волосся.

У літню пору також доводиться замислюватися про проблему захисту шкіри від процесів фотостаріння. Цим терміном називають пошкодження шкіри, викликане сонячними променями, а точніше – ультрафіолетовим опроміненням. Як відомо, процеси фотостаріння чинять серйозний вплив на стан шкіри протягом усього життя.

З метою профілактики процесів фотостаріння важливий достатній рівень фолатів (вітаміну В9) в організмі. Фолати беруть участь у відновленні клітин і більшості обмінних процесів. Достатній рівень фолієвої кислоти в організмі необхідний і для позитивного перебігу майбутньої вагітності. У сучасних комбінованих оральних контрацептивів додатково міститься денна норма активної фолієвої кислоти.

Це додаткова перевага для жінок, які потребують контрацепції, лікування вугрового висипу, зменшення жирності шкіри і волосся.

Пам’ятайте! Підбирати контрацептиви повинен гінеколог. Як і інші медичні препарати, гормональна контрацепція відрізняється за складом, дозуванням, режимами прийому. Тому перед початком прийому потрібно обов’язково проконсультуватися з фахівцем. Він допоможе підібрати оптимальний варіант, який ідеально підійде саме вам!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...