Головні правила харчування після пологів

Головні правила харчування після пологівПравильне харчування – запорука здоров’я та гарного настрою. А грамотно складений раціон годуючої мами одна з фундаментальних складових добробуту малюка від самого народження і на багато років вперед.

Волею – неволею кожна новоспечена матуся змушена сідати на дієту. Насамперед тому, що величезна кількість продуктів можуть стати причиною серйозної алергії у малюка. Крім того, деякі компоненти раціону годуючої мами здатні провокувати коліки новонародженого. Наступним важливим чинником зміни системи харчування є необхідність забезпечити крихітку повним комплексом корисних вітамінів. І останній важливий момент – цілком закономірне бажання мами якомога швидше відновити фігуру після вагітності. Про те, як реалізувати всі перераховані складові піде мова в цій статті.

Секрет легкого зниження ваги

Більшість тих, що худнуть прекрасно інформовані про те, як важко скинути навіть 200 – 300 зайвих грам в день. У вас же є унікальна можливість запросто позбутися 500 грам, не докладаючи додаткових зусиль. Для цього достатньо просто годувати маля грудьми на вимогу. І, що важливо, для досягнення доброго ефекту важливо не переводити дитину повністю на штучні суміші до 6-8-ми місяців. Ще один істотний момент, про який часто забувають молоді мами – необхідність зниження калорійності раціону у міру введення прикорму. Якщо знехтувати цією рекомендацією, можна заробити зайві жирові складочки в рекордні терміни.

Як вже говорилося, потреба в їжі у годуючої мами зростає, про що організм не зволікаючи «нагадує» бурчанням живота. При цьому зростає ймовірність переїдання. Щоб не допустити збільшення ваги, розкладіть в найбільш легкодоступних місцях «корисні фаст-фуди». Наприклад, яблука, груші, моркву, шматочки капусти, баночки з йогуртом та ін. Нерідко людині здається, що вона голодна, коли організм, насправді, відчуває потребу в питві. Щоб уникнути таких «непорозумінь» завжди майте під рукою пляшку чистої води або чаю домашнього приготування. Само собою, солодкі напої з магазину виключені.

Не сідайте на суворі дієти. Обмеження якогось виду продуктів може бути шкідливо для малюка. Крім того, екстренне скидання ваги завжди призводить до не менш швидкого повернення, та ще й з надлишком. Таким чином організм намагається запастися калоріями на випадок, коли вам знову захочеться «випробувати» себе. Пам’ятайте, неможливо харчуватися солодощами, а потім голодувати пару днів, щоб зберегти гарну фігуру. Для здоров’я і краси правильний раціон необхідно дотримуватися завжди.

Реальна потреба у вітамінах та мікроелементах

У нашій національній традиції прийнято мало не примусово годувати молодих мам домашньою сметаною, згущеним молоком, горіхами та іншими «жирностями». Насправді їсти перераховані продукти можна в строго обмеженій кількості. Сьогодні зовсім не складно вирахувати калорійність споживаних продуктів. Для цього існують спеціальні таблиці в інтернеті, або ж можна просто звернути увагу на написи упаковок.

Добова калорійність продуктів годуючої жінки становить 2200 – 2400 кКал, негодуючим – 1900 – 2200 кКал. Якщо ви ввели прикорм, то шукайте середнє значення між цими цифрами. Для довідки: молодим мамам необхідно вживати в день не менше 1000 мг кальцію, 15 мг заліза, 95 мг аскорбінової кислоти, 65г білка.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...