ГОЛОВНІ ПОМИЛКИ ВАГІТНИХ, ПРО ЯКІ ПОТІМ МОЖНА ПОШКОДУВАТИ

Вагітність часто викликає у жінок тривогу і провокує імпульсивні вчинки та  покупки, про які потім доводиться шкодувати. Реальне материнство і життя з дитиною сильно відрізняється від того, як собі це уявляє вагітна. А тому багато дівчат при надії роблять помилки, про які потім жалкують.

  1. Купівля цілого гардеробу для дитини

Не потрібно до народження дитини купувати дуже багато одягу для неї. По-перше, малюк може виявитися більшим, ніж ви очікували (навіть УЗД не дає точного уявлення про його вагу і тим більше зріст). І тоді у вас утворюється цілий чемодан дитячих речей, які не підходять дитині, а їй самій носити нічого – треба купувати заново.

По-друге, всі ніби й знають, що діти швидко ростуть, але навіть не уявляють, наскільки це насправді швидко. Малюкові знадобиться новий одяг вже через місяць – і так кожен місяць до року точно. Тому варто обмежитися мінімальним необхідним набором, щоб були запасні комплекти – але не надто багато.

  1. Купівля складного одягу для дитини

Головний лайфхак перших місяців материнства, який збереже безліч сил і часу – купувати малюкові одяг, яка максимально просто одягається і знімається. Це можуть бути чоловічки на кнопках, теплі чоловічки на блискавках.

Всі платтячка, костюми-трійки, кумедне, красиве, але складне вбрання залиште хоча б до моменту, коли малюк почне сидіти. В іншому випадку вони поповнять валізу речей, з яких дитина виросла, ще до носіння.

  1. Сувора дієта під час вагітності

Більшість жінок бояться набрати зайву вагу під час вагітності та їх зовсім не переконує той факт, що це нормально. Вагітним важливо дотримуватися балансу – не переїдати і не морити себе голодом, при цьому харчуватися збалансовано. Безумовно, можна дозволити собі щось шкідливе з їжі – головне, не три рази в день.

Якщо основний ваш раціон буде складатися з корисних продуктів, то вага швидко спаде після пологів. Відразу відзначимо, що дитина в утробі НЕ буде голодувати, навіть якщо мама мало їсть. Але коли вона візьме з материнського організму необхідні речовини, а мама не поповнить їх своїм харчуванням, то почнуться проблеми зі шкірою, волоссям, зубами, роботою серця саме у вагітної.

  1. Купівля всього арсеналу гаджетів для молодих батьків

Якщо ви не плануєте годувати дитину сумішшю – вам не потрібен стерилізатор пляшечок. Більш того, для здорової дитини він взагалі може бути не потрібний (але краще порадитися з педіатром).

Також не всім молодим мамам потрібен молоковідсмоктувач (хоча в перший місяць після пологів, якщо молока спочатку дуже мало, а потім дуже багато – незамінна річ). І абсолютно точно не всім потрібна радіоняня (чи відеоняня) або слінг.

Корисним може бути нічник, якщо потрібно поміняти підгузник серед ночі, а також зволожувач повітря, центр заколисування (не всім підходить, але багато дітей із задоволенням там лежать і звільняють мамі руки), інфрачервоний термометр або термометр-браслет на дитячу руку.

  1. Вживання занадто малої кількості води

Всім вагітним знайома проблема, коли сечовий міхур постійно веде в туалет. Також багато хто стикається з набряками. І в підсумку починають пити менше води, щоб не бігати часто в дамську кімнату і щоб зійшли набряки. Але це велика помилка.

Щоб позбутися набряків, води навпаки має бути достатня кількість. Про додаткові способи боротьби з ними краще запитати у лікаря, який веде вашу вагітність. Найчастіше радять менше перебувати в сидячому і лежачому положенні, не їсти солоне, уникати тісного одягу.

А ось з проблемою сечового міхура, швидше за все, доведеться просто змиритися, тому що відмовлятися від вживання рідини – не варіант. Зневоднення додасть вам втоми, сонливості, дратівливості, запорів (і геморою), підвищить апетит, знизить тонус шкіри, може стати причиною згущення крові (і як наслідок утворення тромбу), маловоддя і сильно нашкодити дитині.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...