Головні ознаки готовності до знайомства з новою їжею

Поява нових страв в дитячому раціоні – введення прикорму – це найважливіший етап в житті дитини і його батьків. Від успішної реалізації проекту «Прикорм для малюка» залежать і вага дитини, і його здоров’я, і ​​взагалі ваш стиль життя на найближчі кілька років. Для когось трапеза – це задоволення, у інших – умовляння, скандали і сльози. Щоб не витрачати час і сили на боротьбу за хороший апетит, починайте так, як рекомендує Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), і, звичайно, використовуйте цей період, щоб всією сім’єю перейти на здорове харчування!

ГОТОВНІСТЬ №1

Деякі мами стверджують, що їхні малюки починають тягнутися до дорослої їжі мало не з чотирьох місяців. Охоче ​​віримо! Діти зараз дуже активні і цікаві. Але це не привід давати малюкові все те, до чого він тягнеться! Це привід зробити так, щоб в його поле зору потрапляли тільки корисні продукти. До речі, ВООЗ говорить, що крім інтересу до дорослої їжі є ще ряд дуже важливих моментів, які вам варто врахувати. Але почнемо все ж з інтересу.

ІНТЕРЕС ДО ДОРОСЛОЇ ЇЖІ

Момент, коли малятко почне цікавитися тим, що ви їсте, ви точно не пропустите. Скажімо, мама годує грудьми чотиримісячного сина і в цей час їсть грушу. Дитина раптом відпускає сосок і тягнеться до груші. Здивована мама не чинить опір і спостерігає … як малятко «впивається» в цю соковиту грушу. Видовище вражає. Але є важливий момент – груша відносно безпечна, а ось якщо такий же фокус проробити з ковбаскою або тістечком, то наслідки для дитини точно будуть нехорошими.

Але навіть, якщо у вас був прецедент і інтерес точно є – це лише один із сигналів готовності дитини пробувати тверду їжу. Важливо, щоб всі вони були присутні в комплексі.

Відсутність будь-якого з чотирьох головних ознак говорить про те, що організм не зовсім готовий до прикорму. Приблизно до 6-го місяця дитячий організм ще не виробляє ферменти, необхідні для переварювання і засвоєння будь-якої їжі, крім молока.

ВИШТОВХУВАННЯ ТВЕРДОЇ ЇЖІ

Природа все передбачила і вирішила, що перші півроку малюки повинні харчуватися виключно маминим молоком і ніякої іншої їжі бути не повинно! Тому до 5,5-6 місяців у дітей зберігається рефлекс виштовхування твердої їжі.

Якщо є медичні показання, то і в 4-5 місяців можна дати малюкові трохи пюре з ложечки, але це зовсім не означає, що рефлекс виштовхування твердої їжі згас.

ПОЯВА ПЕРШОГО ЗУБА

Задовго до появи педіатрів і дієтологів, які вивчали, як дитячий організм реагує на той чи інший прикорм, наші прапрабабусі використовували дуже простий спосіб зрозуміти, що дитина готова пробувати тверду їжу. Перший зуб прорізався? Значить, є чим кусати і жувати.

Поки пропонуємо дитині ніжне пюре, а якщо вирішите дати шматочок яблука чи груші, не зводьте очей з дитини! З метою безпеки рекомендуємо використовувати спеціальне пристосування – ниблер.

УВАГА

Зараз через велику кількість вітамінів, прийнятих під час вагітності, мами народжують богатирів, у яких зубки починають прорізуватися і в чотири, і навіть в три місяці. Тому пам’ятайте про важливість появи необхідних ферментів і вміння сидіти.

ЩО НАВІЩО?

Якщо ми говоримо про здорову дитину, без будь-яких особливостей у розвитку і наборі ваги, то зазвичай дотримуються стандартного графіка.

6 місяців

Починають з овочевих пюре.

7 місяців

Пропонують безмолочні каші – кукурудзу, гречку, рис.

8-9 місяців

Прийшла пора кисломолочного

(За нормами ВООЗ)

і фруктів (за бажанням),

після цього – яйця, м’ясо, риба.

Можливі варіанти і варіації на тему. Наприклад, фрукти можна ввести і після риби, залишивши найсмачніше, так би мовити, «на десерт».

УВАГА

Мамі важливо завести харчовий щоденник, в якому вона буде відзначати все, що спробував малюк, і як він реагував на той чи інший вид прикорму.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...