ГОЛОВНЕ – СПОКІЙ

головне - спокійГнів – річ неприємна і навіть страшна. Накопичений гнів при виході назовні може стати причиною вчинків, за які потім стане соромно. У гніві часто говориться таке, чого в нормальному стані людина ніколи не скаже і навіть не подумає. У стані гніву можна зробити і щось непоправне. Ще гірше, коли людина придушує і тримає в собі негативні емоції. Це руйнує людину. Ось чому в Європі стають все більш популярними «кімнати гніву», де за певну плату будь-яка людина може дати вихід емоціям, руйнуючи все навколо молотком або битою. Все це знімається і записується на диск, який теж вручається клієнту. На думку психологів, цей спосіб хороший, але погано, якщо він стане звичкою. Людина може звикнути давати такий вихід агресії.

Психологи також рекомендують рахувати до 10, глибоко дихати або взагалі практикувати заняття йогою.

Можна завести вдома «іграшку відпущення», неважливо – еспандер або просто силіконову кульку. Інтенсивне навантаження на будь-яку групу м’язів зніме напругу. Однак краще навчитися відпускати проблему або розслаблятися.

Можна рвати папір, тиснути бульбашки в пакувальному поліетилені, малювати щось монотонне. Так міланський вуличний художник розвісив шматочки пухирчатої плівки. Будь-яка людина може взяти шматочок на три, п’ять, десять хвилин і зняти стрес. Ця ідея в місті користується успіхом у городян і психологів.

Можна завести щоденник агресії, де докладно записувати всі ситуації, які привели вас у стан гніву. Це вже усвідомлений підхід до проблеми, який може навчити обходити провокуючі фактори.

Вважається, що за емоції, творчість відповідає права півкуля, за логіку – ліва. Особистість людини залежить від того, яка півкуля домінує. Малювання обома руками синхронізує роботу півкуль, робить людину більш врівноваженою.

Багатьом «випустити пару» допомагає спорт. Вид спорту обирайте самі.

Знайти щось хороше у важкій ситуації важко, а от посміятися всім необхідно. Головне не доходити до сарказму і зловтішання.

Щоб навчитися справлятися з неконтрольованою агресією, не слід заганяти проблему всередину себе. Психологи вважають, що слід уникати травмуючих ситуацій, йти від конфлікту, переходити до більш приємних речей, занять і думок. Дієтологи вважають, що і раціон людини повинен залежати від того, запальна дана людина або більш урівноважена. Дратівливим людям є сенс пити каву з молоком і не вживати фастфуд.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...