Гойдалки, каруселі та правила поведінки

Гойдалки, каруселі та правила поведінкиПри всьому бажанні дати малюкові спокійно попустувати не можна не вводити в його життя деякі обмеження, особливо якщо це стосується його безпеки. Але як пояснити йому, що дійсно необхідно вести себе саме так, а не інакше? Адже саме в цьому віці малюки прагнуть перевірити все на своєму досвіді.

Гойдалки і каруселі привертають увагу малюків віком від одного року. Але саме з ними пов’язано багато травм, це досить небезпечні предмети, які можуть призвести до пошкоджень і досить серйозних.

Як поводитися з дитиною, пояснюючи правила поведінки на гойдалках і каруселях? Ви можете спробувати розповісти, що не можна стояти близько, відривати руки від перекладин, крутитися на іграшковій конячці і відчіплювати ремінь безпеки, якщо такий є. Але чи призведе це до результату? Навряд чи. І зовсім не тому, що малюк впертий. Справа в іншому: саме по собі поняття “близько” не може бути усвідомлено ним. Він не буде стояти і аналізувати: ось так близько, а сантиметр вперед – вже далеко. Або інший приклад: він злітає вгору і тут же каменем падає вниз, перед ним відкриваються нові простори, вітер б’є в обличчя і … руки самі розпрямляються! Дитина не робить цього навмисне, вона просто не може втриматися.

Тому єдиний спосіб застрахувати маленьку дитину від падінь – бути поряд з нею. Зараз всі правила поведінки стосуються тільки вас. У процесі катання на каруселі та гойдалках поступово привчайте дитину міцно триматися, прямо сидіти, не крутитися. Не треба погрожувати, що ви припините захід, уникайте нотацій. Використовуйте більше дій: відчепив руку “, причепіть” назад, сповз з сидіння – поверніть на місце. Слова теж потрібні, але їх необхідно закріплювати.

Якщо на майданчику трапилася біда, запитайте дитини – чому це сталося? Обговоріть з нею цей випадок.

Всі свої попередження краще звертати саме до дії, до діяльної природи дитини. Фраза про те, що не можна стояти близько, справить менший ефект, ніж прохання не наближатися до гойдалок. Розмовляйте з малюком, запитуйте його ради. Чи правильно гойдається той хлопчик? Чи правильно сидить на каруселі та дівчинка? Навіть краще, якщо ви будете робити це не під час прогулянки, а вдома. Наприклад, намалювавши дві картинки з неслухняними дітьми, ви можете попросити малюка розповісти, що на них неправильно зображено і як потрібно виправити ситуацію.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...