Годувати грудьми – ЦЕ КРУТО!

Сьогодні багато говорять про переваги грудного вигодовування. Виявляється, мамине молоко – практично чарівний еліксир здоров’я, довголіття і навіть успіху в житті! Головне – зрозуміти, як організувати режим дня, прикладання і харчування маляти, щоб насолоджуватися процесом удвох!

Грудне молоко – ідеальне харчування для немовляти! Це вже стало крилатою фразою!

Природа створює унікальний еліксир спеціально під потреби кожної дитини на світі! Кожного!

У складі вашого молока більше 400 компонентів, які роблять його найкориснішим напоєм на світі! І якщо ви вирішите, що питна вода може конкурувати в цьому питанні, то повідомляємо, що грудничку до введення прикорму вода не потрібна (за винятком рідкісних випадків). Молоко виконує функцію і їжі, і питва. А ще допомагає заснути, заспокоїтися.

Здається, агітувати за грудне вигодовування і не потрібно. Адже головне, що дає молоко малюкові, – це міцний імунітет. Погодьтеся, набагато краще подбати про здоров’я дитини заздалегідь, причому найпростішим і природним чином, ніж потім лікувати всілякі болячки. Молоко видає гарантовану «страховку» від шлунково-кишкових інфекцій і алергії в дитинстві, а також від діабету, ожиріння і проблем з тиском в більш старшому віці.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) підрахувала, що всього 3% жінок у всьому світі не в змозі годувати грудьми (з різних причин). Насправді мам, які переводять дітей на суміш, набагато більше. Саме тому ми зібрали аргументи на користь грудного вигодовування (ГВ) і готові повторити ще хоч 100 разів, як це круто!

Відразу після пологів малюк повинен бути викладений мамі на живіт для забезпечення контакту «шкіра до шкіри» і почати грудне вигодовування протягом першої години життя дитини. Після цього малюка і маму не можна розлучати (якщо немає серйозних медичних показань). Вони повинні бути разом і в палаті, і вдома. Це важливо для відчуття спокою, захищеності, а також для кращої вироблення молока у мами.

Правильне прикладання

Дуже важливо правильно прикласти дитину до грудей. Перш за все притисніть малюка животиком до вашого живота. Дочекайтеся, поки дитина широко відкриє рот, і направте сосок в верхню частину ротика: сосок і ареола повинні виявитися глибоко в роті, знизу більше, ніж зверху. Якщо при годуванні вам боляче, значить, малюк бере груди неправильно. Є сенс звернутися до консультанта по грудному вигодовуванню.

Годування на вимогу

Дитину необхідно годувати так часто, як він того хоче: вдень і вночі. Молоко надходить в груди за принципом «попит – пропозиція», тому не варто давати дитині воду або додаткові харчові продукти. Після цього він менше висмокче, отже, і в груди прийде менше молока. Ви потрапите в залежність від догодовування дуже швидко. Крім того, використання сосок або пустушок збиває з пантелику крихітку: адже замінник маминого соска потрібно смоктати зовсім по-іншому. Багато дітей не можуть потім ефективно спустошити груди: доводиться переходити на штучне харчування.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...