Гіповітаміноз – весняна хвороба?

Гіповітаміноз - весняна хворобаВесна – безсумнівно, чудова пора року. Прокидається природа, тане обридлий сніг, з’являється довгоочікуване сонечко серед хмар … І саме в цю пору року будь-якому організму, особливо дитячому, потрібна достатня кількість вітамінів. Адже саме навесні найчастіше спостерігається гіповітаміноз – нестача вітамінів в організмі. Давайте поговоримо саме про те, як забезпечити організм потрібними речовинами навесні.
Нестача вітамінів дуже швидко стає видно неозброєним оком – у дитини, знижується імунітет, частіше хворіє на застуду, поганий апетит, слабкість, стомлюваність, дратівливість.
Дуже важливим для розвитку малюків є вітамін D. Це необхідний елемент для росту і розвитку дитини, тому гіповітаміноз D може викликати розвиток рахіту. Дуже важливими для дітей навесні стають вітамін С, що впливає на імунітет, і вітаміни групи B. Раціон дитини завжди, а особливо у весняний час має бути збалансованим. Прослідкуйте, щоб в раціоні були всі необхідні елементи, такі, як білки, жири, вуглеводи. Режим харчування також повинен дотримуватися. Вітаміни додатково дитячий організм може отримувати з фруктів і овочів. Особливо варто приділити увагу цитрусовим (якщо у дитини немає алергії), квашеній капусті, журавлині, буряці, яблукам.
Нехай дитина не надто налягає на магазинні соки – вітамінів в них не так вже й багато, незважаючи на відповідні написи на коробках. Покупні соки смачні, але от їх поживна цінність сумнівна. Ось в свіжовичавлених соках знайти вітаміни ймовірність куди вище.
Не спокушайтеся також і щодо заморожених фруктів і овочів. Звичайно, заморожування зберігає деяку частину вітамінів, але ми не маємо поняття про те, що відбувається з цими фруктами та овочами до того, як вони потрапляють на прилавок і чи правильно їх готували і зберігали.
Не забувайте і про прийом полівітамінів. Звичайно, більшу частину вітамінів людина отримує з їжею, але їх часто дуже не вистачає. Вибір полівітамінів в магазинах досить великий, підберіть саме ті, що підійдуть вашій дитині, краще порадитися з цього приводу з лікарем.
Останнім часом людей (і дітей, і дорослих), які страждають гіповітамінозом, стає все більше. Винні в цьому явищі, безсумнівно, погана екологія і неправильне харчування. Зараз отримувати вітаміни з їжі стало куди складніше, ніж це було колись, адже більшість продуктів потрапляє до нас на стіл у рафінованому вигляді після хімічної обробки. І, тим не менш, здоровому харчуванню і вживання достатньої кількості вітамінів слід приділяти особливу увагу, адже це основа нашого здоров’я.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...