• Без категорії

Гиніпрал при вагітності

Гиніпрал при вагітностіІноді під час вагітності посилюється скоротлива активність матки, в той час, як термін пологів ще не підійшов і плід не дозрів – ситуація достатньо тривожна. У таких випадках для запобігання викидню призначають гиніпрал, який знімає скорочення матки і попереджає передчасне переривання вагітності.

Що таке гиніпрал і як він діє

Гиніпрал – це препарат, який розслабляє мускулатуру матки і бронхів. Він здатний зменшити частоту і інтенсивність як мимовільних скорочень матки, так і скорочень, викликаних введенням лікарських препаратів, наприклад окситоцину. Якщо під час пологів перейми стають дуже сильними і безладними, гиніпрал може відновити нормальну пологову діяльність.

Після внутрішньом’язового введення гиніпрал розкладається в печінці і добре виводиться з сечею. При прийомі всередину гиніпрал добре всмоктується, також розкладається в печінці і виділяється з сечею.

Гиніпрал випускається у вигляді розчину для внутрішньовенного введення і пігулок для прийому всередину.

Свідчення і протипоказання для застосування гиніпрала під час вагітності

Гиніпрал застосовується в тому випадку, якщо під час вагітності або пологів виникають наступні стани:

· якщо під час пологів з’являються сильні безладні перейми, які негативно позначаються на стані дитини – вона починає задихатися;

· якщо пологи ускладнилися і потрібне тимчасове усунення перейм для того, щоб провести операцію або яку-небудь акушерську маніпуляцію;

· якщо перейми почалися дуже рано і їх вимагається подавити;

· при підвищеному тонусі матки після 12 тижнів вагітності.

Протипоказаннями для застосування гиніпралу є:

· підвищена чутливість до компонентів препарату;

· передчасне відшарування плаценти;

· маткова кровотеча;

· інфекції матки;

· важкі серцево-судинні захворювання;

· важкі захворювання печінки і нирок;

· підвищена функція щитовидної залози (гипертіреоз);

· підвищення внутрішньоочного тиску (глаукома);

· перші 12 тижнів вагітності.

Побічні ефекти, які можуть виникнути при лікуванні вагітних жінок гиніпралом

При лікуванні вагітних гиніпралом можуть виникнути побічні ефекти у вигляді головного болю, запаморочення, занепокоєння, тремтіння кінцівок або всього тіла, пітливості, серцебиття, порушення серцевого ритму, болю в області серця, різкого пониження артеріального тиску, ослаблення рухової активності кишечника (запорів), підвищення кількості цукру в кров, порушення функції печінки, зменшення кількості калію в крові (це негативно позначається на роботі серця), затримки рідини в організмі і набряків.

При передозуванні гиніпралом всі побічні ефекти посилюються.

Найчастіші причини призначення гиніпрала під час вагітності

Найчастіше гиніпрал призначається при гіпертонусі матки, тобто виникненні загрози переривання вагітності.

Гіпертонус матки – це напруження м’язового шару матки, внаслідок чого матка зменшується в об’ємі і усередині неї підвищується тиск. При цьому часто з’являються болі внизу живота і в нижній частині спини, при великому терміні вагітності – переймоподібні болі.

У нормі під час вагітності збудливість нервових закінчень (і відповідно, м’язів) матки знижена. Але при стресах, підвищених психічних навантаженнях, емоційній нестійкості, гормональних порушеннях (недолік жіночого статевого гормону прогестерону) збудливість м’язів матки може посилюватися, що і приведе до гіпертонусу матки. На пізніх термінах вагітності до гіпертонусу може привести перерозтягнення м’язів матки, викликане великим плодом, багатоплідною вагітністю, багатоводністтю.

Гіпертонус матки може знайти акушер-гінеколог під час огляду, але легкий гіпертонус (звично він буває в якомусь одному місці матки) можна побачити тільки при ультразвуковому дослідженні.

Найнеприємніше, що гіпертонус матки може призвести до здавлення кровоносних судин плаценти і пуповини і порушенню матково-плацентарного кровообігу. А це в свою чергу веде до порушення надходження в організм плоду поживних речовин (він починає відставати у вазі) і кисню (страждають всі органи, в першу чергу головний мозок).

Тривалий гіпертонус матки вимагає лікування, при цьому у складі комплексної терапії обов’язково (але тільки після 12 тижнів вагітності) призначається гиніпрал, який розслабляє м’язи матки, внаслідок чого знімається загроза переривання вагітності, розслабляються кровоносні судини плаценти і пуповини і дитина починає одержувати всі необхідні для його життєдіяльності речовини.

Якщо лікар під час вагітності призначив вам гиніпрал, то пам’ятаєте, що це може попередити не тільки викидень або передчасні пологи, але і важкі ускладнення з боку головного мозку дитини.

Все Логотипы футбольных команд УЕФА Европейских стран на www.LogoFC.Info

Джерело: www.womenhealthnet

Поділитися в...

Вас може зацікавити...