Гінеколог. Хто краще – жінка або чоловік?

Гінеколог. Хто краще - жінка або чоловік

Я не маю наміру нав’язувати комусь свою думку, але у мене є певний досвід у цьому питанні, яким хочеться поділитися.

Отже, мій черговий похід до ще одного «світила» закінчився невдачею. Мила добра жінка в білому халаті сумно розвела руками і винесла вердикт: «Погано намагаєтеся». Інших причин, за якими дитинка не хоче ощасливити маму з татом своїм першим «агу» вона не знайшла і, по батьківськи побажавши удачі, покликала наступну відвідувачку.

Що мені залишалося? Здатися або шукати інший варіант. Ні, власне, вибору то і не було. Тому, я перевела дух і приречено попленталася в наступну клініку. Медсестра в реєстратурі, завчено посміхаючись, скоромовкою протараторіла: «Кабінет №4. Михайло Сергійович ». «Чоловік ?!», – здивувалася я. «Гінеколог – чоловік», – дивувалися подруги, впродовж моєї розповіді про консультацію і діагноз.

Так. Після року безрезультатних митарств і поневірянь по поліклініках, я зробила свій вибір. І саме цей лікар є, хай не головним, але далеко і не останнім у списку винуватців того, що ось уже добрих півтора року я не сплю ночами. Мене будить крик маленької Карини, яка дуже любить торсати маму, вимагаючи невсипущої уваги.

Хоча, треба сказати, моє перше враження про нового гінеколога було не надто позитивним. Різкі фрази, суцільна конкретика. Я відчула себе рядовим новобранцем. Лягти, встати, одягнутися, роздягнутися, доповісти за формою. Я то приготувалася, як звичайно, довго і барвисто викладати свою жалісну історію. А тут мало не робот за столом. Питання, записи у картці, і так кілька хвилин, не піднімаючи голови. Потім інструктаж, який слід було виконувати беззастережно. Ніяких відсебеньок або непокори. Тільки пізніше, через кілька місяців, я зрозуміла, що саме такий лікар мені і був потрібен.

В цілому, порівнювати жінок і чоловіків в медицині не можна. А тим більше щось радити. Тут дуже важливо, з якою метою ви йдете до лікаря, суть проблеми, характеру, ваш попередній досвід і т.д.

Приміром, у багатьох країнах Сходу донині гінеколог – чоловік – це унікальне явище. Та й у нас багатьом дівчатам записатися на консультацію до такого лікаря заважає природна сором’язливість. Нас з дитинства виховували в дусі, що доступ до деяких частин жіночого тіла може мати виключно один представник сильної статі (ну ладно, більше ніж один, але вже, в усякому разі, не зовсім чужий дядько). Щоб побороти себе необхідно навчитися абстрагуватися, дивитися на лікаря виключно як на того, хто допоможе вам впоратися з проблемою. У цьому відношенні пощастило панночкам, яким дісталися доктора в образі сивочолих професорів похилого віку. Мені пощастило менше. Мій рятівник виявився трохи за 30-ть з дуже привабливою зовнішністю. Але в той момент було вже все одно. Я так хотіла дитину, що погодилася б на що завгодно.

Ще одна поширена помилка, про яку не кожна жінка готова зізнатися, підозра чоловіка – лікаря в деякій збоченості. У розумної панянки ця думка викличе посмішку. Проте, провівши не один десяток годин у чергах під дверима гінекології, я не раз чула байку – страшилку про нездорові нахили ескулапів чоловічої статі. Не знаю, навіщо складають такі дурниці, але повірте, це повна маячня. Ніхто не стане вчитися кілька років заради отримання вкрай сумнівного задоволення. Навпаки, якщо чоловік вибирає гінекологію, то, в більшості випадків, це більш усвідомлений крок, ніж у середовищі жінок.

А тепер про позитивні якості. З мого власного досвіду і відгуків багатьох подруг, чоловік – лікар сильніше співчуває жінці – пацієнту. У ньому не сидить установка: «Я двох народила і не померла. А ти чого кричиш? »Хоча, варто відзначити, що виражають вони своє співчуття по іншому. Доктор – чоловік швидше випише вам зайву дозу знеболюючого, ніж буде вислуховувати нескінченні скарги. Зате в критичній ситуації він стане діяти більш раціонально.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...