Гикавка у новонароджених

Гикавка у новонародженихЗ появою маленького спадкоємця, пройшовши вагітність і пологи, молоді батьки стають набагато нервовіші і неспокійні, що втім, і не дивно, адже молоді батьки, а особливо татка, дуже переживають, навіть із-за найменшого почервоніння щічки, у чому немає нічого страшного. Так в свою чергу, неслабо змушує понервувати батьків і таке просте явище, як гикавка у новонародженого.

По суті, новонароджений гикає тільки лише тому, що він такий же живий чоловічок як і батьки, хоч ще й настільки малий.

Приступимо до опису причин.

Переїдання: перша причина гикавки у новонародженого

В даному випадку, коли малюк просто переїдає, гикавка само собою і повинна з’явитися. Це пояснюється тим, що у малюка ще досить слабка діафрагма, також як власне і стіночки шлунка. При переїданні, стіночки шлунка розтягуються і надають належний вплив на діафрагму, а тому і з’являється гикавка. Також, варто відзначити і те, що найбільш часті випадки гикавки саме у малюків, яких годують штучним дитячим харчуванням (особистий досвід говорить сам за себе).

Скупчення повітря в шлунку

Не менш часті випадки появи гикавки, спостерігаються і при зайвому скупченні повітря в шлунку. Через що він накопичується в шлунку? Все досить таки просто. Найчастіше, це трапляється при занадто великій кількості молока в грудях, або ж при дуже великому отворі в соску. Також, малюк може наковтатися повітря і у випадку, коли п’є молоко з жадібністю, нібито зголоднів до «жаху». Пам’ятайте, це оманливе враження, і слід інший раз переривати годування, щоб малюк відпочив.

Роздутий кишечник

Даний випадок ідентичний скупченню повітря. Як і у випадку переїдання і скупчення повітря, стіночки шлуночка розтягуються, і тривожать діафрагму, через що крихітка і починає гикати.

Замерзання і перепади температури

В даному випадку, новонароджений гикає через те що замерз. Тут вам на допомогу прийдуть теплий одяг, або нагрівання кімнатної температури. Що стосується швидкого позбавлення від гикавки, так тут, в 70% випадків, допомагає тепленька водичка. Пам’ятайте, новонародженому вистачить і п’яти крапельок.

Харчування

Що стосується харчування, так тут все досить таки просто, адже в першу чергу, гикавка часто з’являється саме після годування, а значить, звернути увагу варто саме на дану процедуру. Може, ви неправильно тримайте малюка (фахівці рекомендують годувати малюка в наполовину вертикальному положенні), або ж соска має занадто великий отвір, або ж малюк неправильно захоплює груди (при грудному годуванні).

Надлишок емоцій

Гикавка також може спостерігатися і у випадку, коли малюк переніс занадто багато нових емоцій. Наприклад, новонароджений гикає тоді. Коли нові емоції були принесені приходом знайомого, або ж яскравим світлом, або різким гучним звуком. Також, надлишок емоцій може бути викликаний і новою іграшкою. Будь-який інтернет магазин дитячих товарів пише в описі до іграшки рекомендації щодо віку малюка, і до них варто придивлятися, особливо до вікових рекомендацій.

Як бачите, за великим рахунком, нічого страшного в тому, що новонароджений часто гикає, немає, а тому, не варто і сильно переживати, адже ваш малюк всього лише зростає, і пробує щось нове, те без чого життя не проходить ні в однієї людини .

Поділитися в...

Вас може зацікавити...