Гігієна після пологів

Гігієна після пологівПісля пологів жінка повинна ретельно дотримуватися правил гігієни, піклуючись про чистоту і доглянутість свого тіла. Від цього багато в чому залежить стан здоров’я внутрішніх статевих органів, які в післяпологовий період особливо уразливі і схильні до різного роду запалень і зараженню інфекціями.

Відновлення жіночих дітородних органів після пологів в середньому займає 2 місяці. Саме в цей період жінка повинна особливо ретельно стежити за чистотою свого тіла. Статеві контакти слід виключити, оскільки вони легко можуть спровокувати запалення в ще незагоєній порожнині матки або занести всередину шкідливі бактерії.

Після пологів необхідно мити зовнішні статеві органи вранці і ввечері, а в перший час ще й після кожного сечовипускання або дефекації. Краще використовувати при цьому м’яке мило. Підмиватися слід в напрямку від лобка до заднього проходу. Слід очищати шкіру стегон, а в самому кінці – задній прохід. Підмиваючи, не можна сідати в таз, а також приймати ванну перші 2 тижні після пологів.

Якщо на промежину були накладені шви, намагайтеся не торкатися їх руками при підмиванні, щоб не травмувати. Можна просто направляти на них струмінь теплої води. Після підмивання слід промокнути шкіру промежини і зовнішні статеві органи м’якою пелюшкою.

Жінці варто частіше мити руки, так як зараз вона знаходиться в постійному контакті з новонародженою дитиною.

У перші 1-2 тижні після пологів дуже зручно носити одноразову нижню білизну. Потім слід використовувати якісну та зручну білизну, що не стискує рухів і не перетискає статевих органів. Труси необхідно змінювати щодня або частіше. Ліфчик можна носити не більше 3-х днів, після чого одягати чистий.

Нетримання грудного молока часто приносить незручності годуючим жінкам. У цьому випадку використовуйте прокладки для грудей, які вставляються в бюстгальтер.

Перший час після пологів слід щодня переодягати нічну сорочку. Постільну білизну замінюйте чистою раз на тиждень.

Використовуючи гігієнічні прокладки, міняйте їх кожні 3-4 години, щоб не провокувати розвиток і розмноження шкідливих бактерій на зовнішніх статевих органах. У перші дні після пологів зручно користуватися сильно вбираючими «нічними» прокладками, які допоможуть виключити протікання.

При грудному вигодовуванні жінка повинна дотримуватися щоденної гігієни молочних залоз. Груди необхідно обмивати теплою водою перед кожним годуванням, це до того ж підсилює вироблення молока. Вранці і ввечері груди промивають з використанням дитячого мила. Щоб уникнути тріщин на сосках, не мийте груди після годування. Краще зцідіть кілька крапель молока, помажте їм соски і дайте висохнути.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...