• Без категорії

Геніальний трюк для підвищення продуктивності

Геніальний трюк для підвищення продуктивностіУявіть собі, що ви можете самі розподіляти справи протягом кожної години на роботі для того, щоб підвищити власну продуктивність і відчувати себе більш щасливою. Ви будете працювати, не відволікаючись, цілу годину над одним завданням, або розіб’єте годину на невеликі порції: для дзвінка клієнтові, для перегляду пошти, для складання документації? Якщо ви мислите як більшість людей, то ви оберете другий варіант. І він неправильний.

Згідно з даними дослідження, яке проводили професори зі Школи бізнесу Fuqua при Університеті Дюка і школи бізнесу Wharton при Університеті Пенсільванії, ми переконані, що мультитаскінг робить нас щасливішими, ніж монотонна діяльність. І, в певному сенсі, це правильно.

Мультитаскінг – добре?

«Нам постійно говорять, що різноманітність – основа життя, що це ключі від щастя, – говорить один з авторів дослідження Джордан Еткін. – Проблема в тому, що ми не завжди сприймаємо різноманітність як щось позитивне».

«Коли ми одночасно виконуємо різні завдання якийсь певний, нехай навіть тривалий, період часу, припустимо, день або тиждень, то – так: ми дійсно відчуваємо себе щасливішими. Але коли ми постійно перемикаємо нашу активність кожні 10 хвилин або щогодини, то ми відчуваємо себе менш щасливими».

В одному з експериментів, дослідники попросили студентів коледжу провести годину, вивчаючи відразу кілька предметів, а іншій групі сказали сконцентруватися тільки на одній дисципліні. Коли годину пройшла, хлопці з першої групи сказали, що відчували себе менш продуктивними і менш щасливими, ніж студенти з другої групи.

Продуктивні і щасливі

Дослідники вважають, що в західній культурі те, наскільки ви відчуваєте себе продуктивними, і визначає наскільки ви відчуваєте себе щасливими. Часто і постійно перемикатися на різні завдання «дорого нам обходиться в плані когнітивних ресурсів» – коментує Еткін. Адже ми відчуваємо постійний стрес, а значить не можемо досягти високих результатів у жодному з видів діяльності. «Навіть якщо ми справляємося із завданнями, відчуття високої продуктивності немає», – говорить Еткін. Звичайно, найпростіше це було б розділити робочий час на часові проміжки, кожен з яких присвячувати якійсь одній діяльності. Але це ідеальний варіант, який недоступний коли бос хоче звіт через 15 хвилин, а в пошті 12 термінових повідомлень.

Геніальний трюк

Вся справа в нашому сприйнятті. Якщо ми думаємо про наші завдання як про «різні», що не входять в одну категорію, і тому відчуваємо стрес, тому що нас «розривають на всі сторони», то потрібно думати про ці завдання як про діяльність однієї категорії. Наприклад, подумки покладіть «звіт» і «електронну пошту» в уявну папку «Робота». Ви не виконуєте різні завдання – ви виконуєте завдання однієї категорії «робота», які призводять вас до однієї кінцевої мети – «підвищення», наприклад. Тобто зменшуючи сприйняття різноманітності завдань, ми зменшуємо стрес, підвищуємо відчуття продуктивності і відчуття щастя.

А після того, як ви проведете неділю в самому приємному мультитаскінгу – між готуванням, друзями та релаксом (всі з папки «Відпочинок»), який дасть вам заслужене відчуття продуктивного відпочинку і щастя – повертайтеся щасливі і повні енергії на роботу.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...