Генетика і планування

genetikaСучасна генетика — наука про закони спадковості організмів — відкрила причини багатьох спадкових захворювань, що дозволяє прогнозувати ймовірність їх появи у ще не народженої дитини. Лікар-генетик може підказати, як уникнути такого нещастя.

У яких випадках майбутнім батькам настійно рекомендується проконсультуватися з генетиком перед зачаттям бажаної дитини? 

Якщо будь-хто з батьків у будь-який період життя перебував близько до джерела радіації.

Якщо будь-хто з них працював маляром, рентген-лаборантом, був зайнятий на шкідливому хімічному виробництві.

Якщо за станом здоров’я комусь із майбутніх батьків часто проводили рентгенологічні дослідження або вони приймали ліки, що володіють тератогенною дією, яка викликає «поломку» генів.

Якщо подружжя є нехай дальніми, але кровними родичами і якщо майбутній мамі більше 35, а майбутньому татові більше 40 років: у цьому випадку ризик народження дитини зі спадковою патологією значно зростає.

Якщо у пари (а також у родичів майбутніх батьків) були випадки мертвонародження, народження дитини з вадами розвитку, із спадковою патологією (синдром Дауна, гемофілія, муковісцидоз і т.д.).

Якщо жінка страждає повторними викиднями, невиношуванням вагітності (це може бути пов’язано з генетичною патологією).

Щоб знизити ризик мутацій (поломки генів), що призводять до народження хворої дитини, жінкам до настання вагітності бажано приймати фолієву кислоту, вітаміни, мікроелементи (дозування і правила прийому можна дізнатися у гінеколога жіночої консультації).

Поділитися в...

Вас може зацікавити...