Геморой під час вагітності

Геморой під час вагітності

Причиною його виникнення є збільшення кровоносних судин і вен в ректальній області, внаслідок чого можуть з’являтися такі симптоми, як невелика кровотеча, свербіж і біль. Це вид варикозного розширення вен, що виникає під час вагітності внаслідок того, що кровообіг стає більш інтенсивним, а рівень гормонів змінюється. Гемороїдальні вузли можуть бути різних розмірів і різного ступеня складності.

Чому з’являється геморой

Поступово матка росте, і тиск на органи тазу збільшується, особливо страждають вени, розташовані в тазі, і нижня порожниста вена. У результаті виникає перешкода для відтоку крові з ректальної області у напрямку до серця, і кров застоюється в нижній частині тіла. Це також провокує розширення вен і виникнення геморою під час вагітності.

Геморой під час вагітності тісно пов’язаний з підвищенням рівня гормону прогестерону, який розслаблює вени, що знаходяться в матці. Запор, який іноді викликаний гормональними змінами, може тільки погіршити ситуацію.

Як лікувати «незручне» захворювання

Лікування геморою може бути різним, однак, для вагітних, яким протипоказано приймати різні лікарські препарати, в першу чергу вихід – це правильне харчування.
• Намагайся харчуватися регулярно, в один і той же час. При схильності до запорів вживай в їжу більше рослинної клітковини, постарайся обмежити споживання виробів з борошна вищого сорту. Виключи з раціону гостру, солону їжу, а також спиртне.
• Більше рухайся. Не сиди довго на одному місці, оскільки в такому випадку на ректальну область чиниться постійний тиск, внаслідок чого може виникати геморой.
• Пам’ятай: анальна область повинна завжди бути чистою, для цього користуйся вологими серветками медичними, які не містять алкоголь або ароматизатори.

Що робити, щоб полегшити біль

Можна прикласти холодний компрес або пакет з льодом. Також непогано прийняти теплу ванну, в яку можна додати харчову соду або масло, наприклад, волоського горіха або лавандове. Чергування теплих і холодних компресів також полегшує больові відчуття.

У випадках загострення захворювання – звернися до лікаря. Не виключено, що він пропише тобі спеціальну мазь або гемороїдальні свічки. Однак, ні в якому разі, не займайся самолікуванням!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...